Атлетико (Мадрид) пропусна да разбие у дома Бешикташ и го победи само с 3:1 в първия им двубой от 1/8-финалната фаза на Лига Европа. Все пак „дюшекчиите” взеха аванс от 2 гола преди реванша в Истанбул, а и показаха, че са далеч по-класният тим в този сблъсък. Головете за техния успех вкараха Едуардо Салвио (24, 27) и Адриан (36), докато точен за Бешикташ бе Шимао (53)

Домакините си решиха мача още през първото полувреме на своя „Висенте Калдерон”. Играчите на Диего Симеоне наложиха натиск от самото начало и го материализираха в 24-ата минута, когато Едуардо Салвио бе точен за 1:0. Три минути по-късно аржентинецът получи извеждащ пас от Габи и вкара втория си гол в мача за 2:0. И след тези попадения „дюшекчиите” продължиха да са по-активни, а в 36-ата минута Адриан направи резултата класически – 3:0. До края на полувремето гостите от Истанбул така и не успяха да намерят адекватен отговор.

След почивката играчите на Атлетико (Мадрид) намалиха значително оборотите и бяха наказани в 53-ата минута, когато португалецът Шимао с удар отдалеч разстреля Куртоа за 3:1. Седем минути по-късно Шимао подаде към Пектемек, но той пропусна да вкара нов гол за „орлите”. В 86-ата минута голмайсторът на Лига Европа от миналия сезон Радамел Фалкао стреля от изгодна позиция, но ударът му бе отразен от стража на гостите Гьонен. Две минути по-късно пък Холошко остана очи в очи срещу Куртоа, но белгийският страж на „дюшекчиите” спаси. Той се намеси решително и в добавеното време, когато Диего Годин засече неприятно топката към собствената си врата и можеше да си вкара автогол. В крайна сметка Атлетико (Мадрид) запази преднината си от 2 гола и ще пътува по-спокойно за реванша в Истанбул след седмица.

1:0 Едуардо Салвио (24), 2:0 Едуардо Салвио (27), 3:0 Адриан (36), 3:1 Шимао (53)

Мадрид, “Висенте Калдерон”
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)

Атлетико (Мадрид): 13.Куртоа, 21.Переа, 6.Фелипе Луис, 2.Годин, 20.Хуанфран, 14.Габи, 4.Марио Суарес, 8.Салвио (82 – 18.Домингес), 19.Коке (84 – 48.Саул), 7.Адриан (62 – 15.Пици), 9.Фалкао

Бешикташ: 99.Конен, 5.Тораман, 55.Коркмаз, 6.Сивок, 20.Шимао, 28.Ернст , 7.Куарешма (46 – 3.Кьойбаси ), 4.Мануел Фернандеш, 8.Кавлак, 18.Уйсал (80 – 33.Еду), 11.Пектемек (74 – 23.Холошко)