Олимпиакос загуби у дома от Металист (Харков) с 1:2 в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 2:2 отпадна от надпреварата заради по-малко отбелязани голове на чужд терен.

Реваншът започна много добре за домакините, които поведоха още в 14-ата минута, когато испанецът Иван Маркано се разписа за 1:0. След този гол играчите на Олимпиакос се виждаха в следващия етап, но не така мислеха гостите, в чийто състава имаше само един украинец.

Металист направи своя удар в заключителните 10 минути на мача, като първо Кристиан Вилагра изравни в 81-ата минута за 1:1, а Марко Девич направи обрата пълен в 86-ата минута за 1:2. Точно този гол осигури участието на украинския тим в 1/4-финалите на турнира.

olimp.jpgmetalist.jpgОлимпиакос - МЕТАЛИСТ 1:2
(1:0 от първия мач, общ резултат 2:2)
1:0 Иван Маркано (15), 1:1 Кристиан Вилагра (81), 1:2  Марко Девич (87)

Пиреа, стадион “Караискакис”
Съдия: Овидиу Алин Хатеган (Румъния)

Олимпиакос: 42.Мегиери, 20.Холебас, 21.Пападопулос , 23.Маркано, 35.Торосидис, 2.Маниатис (59 – 3.Модесто ), 7.Ибагаса (45 – 77.Макун), 19.Давид Фустер, 31.Орбаис (88 – 87.Диого), 14.Миралас, 10.Джебур

Металист: 81.Дислйенкович, 6.Торсилиери, 3.Вилагра , 30.Гай, 17.Пшеничкин, 10.Клейтон, 23.Бланко (90+5 – 7.Валайев), 19.Торес, 11.Соса , 25.Марлос (46 – 33.Девич ), 77.Тайсон