Металист (Харков) падна у дома от Олимпиакос с 0:1 в първа среща помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа. Единственото и победно попадение за гръцкия първенец вкара Давид Фустер (50).

Домакините доминираха през първата част, но пропуски направиха Джонатан Кристалдо, Фининьо и Клейтон Шавиер. След почивката в 50-ата минута Давид Фустер бе оставен непокрит в наказателното поле на Металист и от близка дистанция прати топката в мрежата за 0:1. След това домакините се хвърлиха в атака, но Едмар и Тайсон изпуснаха от изгодни позиции. Олимпиакос пък се прибра в отбрана и действаше на контраатаки, а Рафик Джебур и Жан Макун пропуснаха да отбележат втори гол за гръцкия тим. Осем минути преди края Металист остана с човек по-малко на терена, след като Едмар бе изгонен от игра.

В крайна сметка Олимпиакос спечели мача в Харков и ще очаква по-спокойно Металист на реванша в Атина след седмица.

0:1 Давид Фустер (50)

Харков, “Металист”
Съдия: Ищван Вад (Унгария)

Металист (Харков): 29.Горянов, 15.Фининьо (63 – 17.Пшеничкин), 6.Торсилиери, 30.Гай , 10.Клейтон, 23.Бланко (63 – 33.Девич), 11.Соса, 8.Едмар , 21.Кристалдо (84 – 25.Марлос), 77.Тайсон

Олимпиакос: 42.Мегиери, 4.Мелберг , 21.Пападопулос , 23.Маркано , 35.Торосидис , 2.Маниатис, 77.Макун (77 – 3.Модесто), 19.Давид Фустер (80 – 20.Холебас), 31.Орбайс, 14.Миралас (89 – 93.Абдун), 10.Джебур