Считаният предварително за един от фаворитите за трофея Манчестър Сити обърна като домакин Спортинг (Лисабон) с 3:2 в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа, но изненадващо отпадна от надпреварата с общ резултат 3:3 и по-малко отбелязани попадения на чужд терен.

През първото полувреме темпото на игра бе високо и „гражданите” взеха инициативата, но не създаваха голови положения пред вратата на гостите от Лисабон. Постепенно „лъвовете” започнаха да поглеждат по-често към вратата на домакините. В 33-ата минута Спортинг шокира Сити за първи път в мача, след като Матиас Фернандес изпълни превъзходно пряк свободен удар и не остави никакви шансове за Джо Харт – 0:1. Седем минути по-късно холандецът Рики ван Волфсвинкел получи подаване от Измаилов и вкара втори гол във вратата на Джо Харт за 0:2 и на практика предреши крайния изход от този 1/8-финален сблъсък.

След почивката домакините се втурнаха в атака и окупираха наказателното поле на Спортинг. В 60-ата минута усилията на „гражданите” дадоха резултат, след като Яя Туре подаде към Серхио Агуеро, който с мощен удар от близка дистанция намали на 1:2. Четвърт час преди края Агуеро бе фаулиран в наказателното поле на гостите и Марио Балотели реализира отсъдената дузпа за 2:2. До края на мача Сити се нуждаеше от още два гола, за да продължи напред. В 82-ата минута Савич даде извеждащо подаване към Серхио Агуеро, който вкара втория си гол в мача за пълния обрат 3:2 и върна надеждите на Сити за класиране в следващия етап. Финалният щурм на „гражданите” обаче не даде успех и в крайна сметка Спортинг поднесе една от изненадите на 1/8-финалите и продължи в следващия етап на надпреварата.

mancity.jpg1.jpgМанчестър Сити - СПАРТИНГ (ЛИСАБОН) 3:2
(0:1 от първия мач, общ резултат 3:3)
  0:1 Матиас Фернандес (34), 0:2 Рики Ван Волфсвинкел (41), 1:2 Серхио Агуеро (60), 2:2 Марио Балотели (75-дузпа), 3:2 Серхио Агуеро (83)

Манчестър, Градски стадион
Съдия: Том Харалд Хаген (Норвегия)

Манчестър Сити: 25.Харт, 28.Коло Туре, 2.Майка Ричардс, 13.Коларов , 15.Савич , 11.Джонсън (46 – 34.Найджъл Де Йонг), 21.Давид Силва (66 – 19.Самир Насри), 8.Давид Писаро (55 – 10.Един Джеко), 42.Яя Туре , 16.Агуеро, 45.Балотели

Спортинг Лисабон:
1.Руи Патрисио, 4.Андерсон Полга , 48.Инсуа, 3.Даниел Карико , 93.Шандао, 8.Шаарс, 10.Измаилов, 14.Матиас Фернандес (64 – 31.Ренато Нето), 25.Перейриня, 11.Капел (63 – 17.Хефрен), 9.Ван Волфсвинкел (68 – 18.Карило)