Шалке 04 обърна у дома Твенте от 0:1 до 4:1 в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и се класира за следващия етап с общ резултат 4:2. Титуляр за гостите бе българският национален вратар Николай Михайлов.
Мачът на „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен започна кошмарно за домакините. В 14-ата минута Насер Чадли даде извеждащ пас към Вилем Янсен, който реализира за 0:1 и доближи Твенте до 1/4-финалите, след като отборът от Еншеде бе спечелил първия сблъсък на свой терен с 1:0. „Миньорите” обаче не мислеха да се предават и хвърлиха всички сили в атака. В 29-ата минута Юлиан Дракслер подаде към холандския голмайстор на „кралскосините” Клаас Ян Хунтелаар, който изравни за 1:1. Холандецът се бе заканил да вкара поне два гола на своите сънародници и успя да изпълни обещанието си в 57-ата минута, когато бе точен от дузпа за 2:1. В този момент Шалке 04 изравни общия резултат и се нуждаеше от още едно попадение, за да продължи напред.

На вратата на гостите Ники Михайлов се справяше перфектно и парираше почти всички отправени удари. Все пак българският страж капитулира в 71-ата минута, когато Раул подаде с пета към Джърмейн Джоунс и американският национал разстреля Михайлов за 3:1. Десет минути по-късно Джоунс асистира на Хунтелаар, който оформи своя хеттрик за крайното 4:1, с което Шалке 04 си осигури класирането за 1/4-финалите на Лига Европа. От началото на сезона нападателят има 37 отбелязани гола за тима от Гелзенкирхен в 36 изиграни мача във всички турнири.

(0:1 от първия мач, общ резултат 4:2)
  0:1 Вилем Янсен (14), 1:1 Клаас Ян Хунтелаар (29), 2:1 Клаас Ян Хунтелаар (57-дузпа), 3:1 Джърмейн Джоунс (70), 4:1 Клаас Ян Хунтелаар (82)

Гелзенкирхен, “Фелтинс Арена”
Съдия: Виктор Касай (Унгария)
Шалке 04: 34.Хилдебранд, 22.Учида, 23.Фукс , 14.Пападопулос, 14.Джоунс (88 – 28.Мориц), 10.Холтби , 32.Матип, 31.Дракслер (90+1 – 19.Обаси), 7.Раул, 25.Хунтелаар , 17.Фарфан (86 – 8.Марика)

Твенте: 13.Николай Михайлов, 20.Тиендали , 5.Бенгтсон, 15.Росалес , 19.Дъглас, 18.Лойгерс (61 – 8.Фер), 6.Брама (76 – 29.Плет), 11.Байрами (57 – 24.Ола Джон), 14.Вилем Янсен , 22.Чадли, 9.Люк Де Йонг