Удинезе победи у дома АЗ Алкмаар с 2:1 в 1/8-финален реванш от Лига Европа, но отпадна от турнира с общ резултат 2:3.

Срещата започна прекрасно за „фриуланите”, след като още в 3-ата минута Виргевер фаулира в своето наказателното поле Флоро Флорес и получи директен червен картон, който е най-бързият в тазгодишното издание на турнира Лига Европа. Последвалата дузпа пък бе реализирана хладнокръвно от голмайстора на Удинезе Антонио Ди Натале за 1:0. С числен превес на терена домакините натиснаха и в 16-ата минута изравниха общия резултат от двата мача, след като Джовани Паскуале даде извеждащ пас към Ди Натале, който покачи на 2:0. В този момент всички очакваха гостите да капитулират и запишат разгромна загуба, с която да отпаднат от турнира. Те обаче не се предадоха и в 32-ата минута Ерик Фалкенбург вкара за 2:1 след подаване на Симон Поулсен. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 64-ата минута гостите също получиха правото да изпълнят дузпа, но Расмус Елм пропусна от бялата точка. В крайна сметка обаче той и съотборниците му не допуснаха нови попадения и се добраха до 1/4-финалите в Лига Европа.

az.jpg1_16.jpgУдинезе - АЗ АЛКМААР 2:1
(0:2 от първия мач, общ резултат 2:3)
  1:0 Антонио Ди Натале (3-дузпа), 2:0 Антонио Ди Натале (15), 2:1 Ерик Фалкенбург (31)

Удинезе, стадион “Фриули”
Съдия: Милорад Маджич (Сърбия)

Удинезе: 1.Ханданович, 32.Феронети (66 – 31.Фабрини), 17.Банатия (11 – 26.Паскуале ), 11.Домици , 27.Армеро, 24.Екстранд, 4.Пациенца (78 – 23.Абди), 66.Пинци , 20.Квадво Асамоа, 10.Ди Натале, 83.Флоро Флорес

АЗ Алкмаар:
34.Алварадо, 3.Марселис, 15.Симон Поулсен, 25.Мойсандер, 4.Виргевер , 27.Холман (78 – 7.Гудмундсон), 20.Елм, 10.Фалкенбург (83 – 26.Ортис), 8.Махер , 23.Бееренс (11 – 14.Клаван), 17.Алтидор