Лидерът в холандската Ередивизи АЗ Алкмаар победи у дома Удинезе с 2:0 и си подсигури комфортен аванс преди реванша помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа. Попаденията за успеха на „кашкавалените глави” вкараха Мартен Мартенс (63) и Ерик Фалкенбург (84).

През първото полувреме играта бе изключително равностойна и двата тима не успяха да си отбележат гол. След почивката в 63-ата минута американският национал Джоузи Алтидор се опита да подаде към Мартен Мартенс, но топката бе избита от защитник. Все пак кълбото попадна на главата на Мартенс, който я изпрати в мрежата за 1:0. В 84-ата минута АЗ Алкмаар удвои преднината си, след като Алтидор центрира в наказателното поле на „фриуланите”, където Ерик Фалкенбург от изгодна позиция я засече във вратата за крайното 2:0. Така АЗ Алкмаар взе сериозен аванс от два чисти гола преди реванша след седмица в Удине.

az.jpg1_16.jpgАЗ Алкмаар – Удинезе 2:0
1:0 Мартен Мартенс (63), 2:0 Ерик Фалкенбург (84)

Алкмаар, “АФАС Стадион”
Съдия: Давид Фернандес Борбалан (Испания)

АЗ Алкмаар: 34.Алварадо, 3.Марселис, 15.Симон Поулсен, 25.Мойсандер, 4.Виргевер, 11.Мартен Мартенс (78 – 10.Фалкенбург), 27.Брет Холман (86 – 26.Ортис), 20.Елм , 8.Махер, 23.Бееренс (74 – 7.Гудмундсон), 17.Алтидор

Удинезе: 1.Ханданович, 26.Паскуале (80 – 10.Ди Натале), 32.Феронети, 5.Данило , 17.Бенатиа, 11.Домици , 27.Армеро, 4.Пациенца , 66.Пинци, 20.Квадво Асамоа, 83.Флоро Флорес