Хановер разби на свой терен Стандард (Лиеж) с 4:0 в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 6:2 се класира за следващата фаза на турнира.

Играчите на Мирко Сломка установиха натиск още от самото начало и в 4-ата минута Ян Шлаудраф изведе на чудесна позиция Мохамед Абделуе, който откри резултата за 1:0. В 21-ата минута бразилският бранител на гостите Кану си вкара нещастен автогол за 2:0 и на практика погреба надеждите на своя тим за продължаване към 1/4-финалите.

След почивката в 58-ата Серж Гакпе получи втори жълт картон и Стандард остана с човек по-малко на терена. Домакините се възползваха от численото си преимущество и в 73-ата минута поведоха с 3:0, след като Кану за втори път си вкара автогол. В добавеното време на мача португалецът Серджио Пинто оформи крайното 4:0, а асистенцията за попадението бе дело на Дидие Я Конан. Така в крайна сметка Хановер заслужено продължи към 1/4-финалите на Лига Европа.

1-2_1.jpghanover.jpgХАНОВЕР - Стандард (Лиеж) 4:0
(2:2 от първия мач, общ резултат 6:2)
  1:0 Мохамед Абделауе (5), 2:0 Кану (21-авт.), 3:0 Кану (73-авт.), 4:0 Серджио Пинто (90+3)

Хановер, “Хановер Арина”
Съдия: Павел Краловец (Чехия)

Хановер: 1.Цийлер, 3.Хагуи , 24.Пандер (46 – 19.Шулц ), 5.Егиман, 34.Рауш, 6.Черундоло, 7.Серджио Пинто, 28.Щиндъл, 33.Шмидебах (85 – 8.Лала), 13.Шлаудраф, 25.Абделауе (70 – 11.Я Конан)

Стандард (Лиеж): 38.Болат, 37.Ван Дам (70 – 20.Сейхас), 15.Погоноли, 6.Симан (24 – 4.Опаре ), 5.Фелипе, 25.Кану, 21.Вайнкьор, 17.Буйенс, 77.Гакпе , 10.Чите, 11.Сирияк (82 – 23.Бутшауи)