Стандард (Лиеж) не успя да победи у дома Хановер, с който направиха 2:2 след няколко обрата в първата им среща от 1/8-финалите на Лига Европа. Интригата остава за реванша в Германия, но все пак немския тим има известно предимство заради двата си гола на чужд терен, дело на Ларс Щиндъл (22-дузпа) и Маме Диуф (57). Точни за домакините пък бяха Буйенс (27) и Мохамед Чите (30). Любопитен факт е, че двата тима бяха в една група по-рано в турнира, като тогава белгийците спечелиха у дома с 2:0, а мачът в Хановер завърши 0:0.

В първия им 1/8-финален сблъсък Хановер взе инициативата след първия съдийски сигнал и материализира превъзходството си в 22-ата минута, когато Ларс Щиндъл бе точен от дузпа за 0:1. Нарушението за наказателния удар бе извършено от Кану срещу Кристиан Рауш. Стандард обаче стигна до бърз обрат в мача, след като в 27-ата минута Йони Буйенс изравни за 1:1, а три минути по-късно Мохамед Чите се разписа с глава за 2:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха, а след почивката в 57-ата минута Дидие Я Конан центрира по земя от дясно и намери перфектно Маме Диуф, който от няколко метра вкара за крайното 2:2. Така воденият от Мирко Сломка тим ще има леко предимство от двата гола на чужд терен преди реванша след седмица в Хановер.

0:1 Ларс Щиндъл (22-дузпа), 1:1 Йони Буйенс (27), 2:1 Мохамед Чите (30), 2:2 Маме Диуф (57)

Лиеж, “Морис Дюфрасне”
Съдия: Тони Шапрон (Франция)

Стандард (Лиеж): 38.Болат, 37.Ван Дам (80 – 20.Сеяс), 15.Поконоли, 6.Симан , 5.Фелипе, 25.Кану, 21.Вайнкьор, 17.Буйенс , 77.Гакпе (89 – 32.Бярнасон), 10.Чите, 11.Сириак (89 – 23.Батчуаи)

Хановер: 1.Цийлер, 3.Хагуй, 24.Пандер, 5.Егиман, 34.Рауш (90+1 – 19.Шулц), 6.Черундоло , 7.Серджио Пинто, 23.Чахед, 28.Щиндъл, 11.Я Конан (90+4 – 17.Щопелкамп), 39.Маме Диуф (60 – 9.Собиех )