Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ Айндховен при домакинското равенство 1:1 срещу Валенсия в 1/8-финален реванш от Лига Европа. Така „филипсите” напуснаха надпреварата с общ резултат 3:5, а „прилепите” вече очакват своя съперник за 1/4-финалите.

Мачът на „Филипс” бе изключително равностоен през първата част и двата тима не успяха да си вкарат гол. В 6-ата минута пък Станислав Манолев получи жълт картон. Почти веднага след почивката в 47-ата минута Софиан Фегули отправи силен изстрел отдалеч, след което топката рикошира в тялото на неговия съотборник Адил Рами и влезе в мрежата на домакините за 0:1.

До края на мача ПСВ Айндховен успя да стигне единствено до равенството, след като в 64-ата минута словенският национал Тим Матавш центрира отдясно, а шведският му колега в атака Ола Тойвонен от близка дистанция вкара за 1:1. Минута преди края директен червен картон от гостите получи голмайсторът Адил Рами. В крайна сметка новият треньор на „филипсите” Филип Коку и асистентът му Ернест Фабер, привлечен по спешност от градския съперник ФК Айндховен, дебютираха с равенство, но отборът им отпадна от Лига Европа.

ПСВ Айндховен - psv.jpg________________.jpgВАЛЕНСИЯ 1:1
(2:4 от първия мач, общ резултат 3:5)
  0:Адил Рами (47), 1:1 Ола Тойвонен (64)

Айндховен, стадион “Филипс”
Съдия: Уилям Колъм (Шотландия)

ПСВ Айндховен: 21.Титон, 5.Питерс, 3.Боума (76 – 18.Дерейк), 4.Марсело, 2.Манолев , 10.Вийналдум, 6.Строотман, 20.Лабиад, 7.Тойвонен , 14.Мертенс (80 – 11.Ленс ), 9.Матавш

Валенсия: 1.Диего Алвес , 22.Матийо , 4.Рами , 2.Бруно ж, 15.Деалберт, 17.Жорди Алба , 6.Албелда (75 – 5.Топал), 24.Коста, 8.Фегули, 11.Адуриц (80 – 14.Пиати), 7.Жонас (85 – 21.Парехо)