Валенсия сломи у дома холандския гранд ПСВ Айндховен с 4:2 в първи мач помежду им от 1/8-финалите на турнира Лига Европа и почти сигурно ще продължи в следващата фаза. Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за гостите, като си отбеляза автогол в 13-ата минута. Другите попадения за успеха на „прилепите” вкараха Виктор Руис (11), Роберто Солдадо (43-дузпа) и Пабло Пиати (57), докато точни за „филипсите” бяха Ола Тойвонен (83-дузпа) и Кевин Строотман (90).

Двубоят на „Местая” започна с очаквания домакински натиск на Валенсия и той бе оползотворен още в 11-ата минута, когато след центриране отляво Виктор Руис засече топката с глава на далечната греда и от 2 метра вкара за 1:0. Минутка по-късно голмайсторът на „прилепите” Роберто Солдадо се измъкна от бранителите на ПСВ, нанесе удар, топката се отклони в крака на Манолев и влетя в мрежата на гостите - 2:0.

До края на полувремето домакините продължиха да са по-активни и две минути преди почивката получиха право да изпълнят дузпа. Солдадо бе точен от бялата точка и с втория си гол в мача направи резултата класически – 3:0.

След почивката играчите на Валенсия намалиха оборотите, но все пак в 57-ата минута Пабло Пиати бе изведен зад отбраната на „филипсите” и сам срещу Исаксон не сгреши за 4:0. Последва отпускане в редиците на домакините и седем минути преди края ПСВ Айндховен също получи правото да изпълни дузпа, а шведският нападател Ола Тойвонен намали от бялата точка за 4:1. В последната 90-а минута пък резервата Джорджино Вийналдум се разписа за 4:2 и с гола си даде някакви надежди на ПСВ преди реванша в Айндховен след седмица.

1:0 Виктор Руис (11), 2:0 Станислав Манолев (13-автогол), 3:0 Роберто Солдадо (43), 4:0 Пабло Пиати (57), 4:1 Ола Тойвонен (83-дузпа), 4:2 Джорджино Вийналдум (90)

Валенсия
, “Местая”
Съдия: Мануел Грефе (Германия)

Валенсия: 1.Диего Алвес, 20.Рикардо Коща (24 – 4.Рами ), 22.Матийо, 12.Бараган , 18.Виктор Руис, 6.Албелда, 21.Дани Парехо, 19.Пабло Ернандес, 9.Солдадо (76 – 11.Адуриц), 7.Жонас (71 – 28.Хуан Бернат), 14.Пиати

ПСВ Айндховен:
1.Исаксон, 18.Дерик, 4.Марсело, 2.Манолев, 43.Вилемс (34 – 5.Питерс ), 13.Хътчинсън, 6.Строотман, 20.Лабиад, 7.Тойвонен, 14.Мертенс (75 – 10.Вийналдум), 9.Матавш (67 – 11.Ленс)