Челси победи у дома Наполи с 4:1 след продължения в 1/8-финален реванш от Шампионската лига и се класира за 1/4-финалната фаза на турнира с общ резултат 5:4. „Сините” от Лондон бяха загубили първия мач на италианска земя с 1:3 и на реванша у дома спечелиха със същия резултат 3:1 в редовното време. Така се стигна до продължения, в които Бранислав Иванович (105) вкара гола, с който Челси продължи напред. Останалите голове за английския гранд отбелязаха Дидие Дрогба (28), Джон Тери (47) и Франк Лампард (75-дузпа), докато за Наполи точен бе Гьокхан Инлер (55).

Мачът започна с очакван домакински натиск и още в 5-ата минута Даниел Стъридж можеше да открие резултата, но стреля слабо от границата на вратарското поле и Де Санктис спаси. В ответната атака пък Хамшик стреля опасно, но Чех отрази удара на словака. Наполи получи още няколко възможности за първо попадение в мача, но Чех спаси изстрелите на Лавеци, Кавани и Хамшик. Наполи беше по-добрият отбор на терена, но напук на логиката в 28-ата минута Рамирес центрира отляво и Дидие Дрогба засече топката с глава в мрежата за 1:0. В даденото от съдията продължение на първата част Давид Луис бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите, но Паоло Канаваро изби от гол линията удара на бразилския бранител на Челси.

Почти веднага след почивката в 47-ата минута Франк Лампард центрира от корнер на първа греда, Тери надскочи Кампаняро и прати топката в горния десен ъгъл на Де Санктис за 2:0, като при този резултат Челси се класираше напред заради повечето си голове на чужд терен. Това накара гостите да тръгнат в атака и да установят натиск, който даде резултат в 54-ата минута, когато Гьокхан Инлер с плътен удар отдалеч намали на 2:1 и Наполи отново излезе напред в общия резултат. В 71-ата минута след центриране от корнер на Лампард топката бе засечена с глава от Дрогба, а Кавани спря топката пред гол линията. Четири минути по-късно след ново центриране от корнер Иванович стреля с глава, а Досена спря удара с ръка и логично последва дузпа. Франк Лампард бе точен от бялата точка за 3:1 и изравни общия резултат. До края на редовното време резултатът остана непроменен и се стигна до продължения.

В първото от тях гостите бяха по-активни, но в 105-ата минута Дрогба получи топката на границата на наказателното поле и подаде към точката на дузпата, където оставеният непокрит Бранислав Иванович с мощен удар матира Де Сантис за 4:1. В оставщите 15 минути до края Наполи опита всички по силите си, за да вкара нов гол и да се класира напред, но така и не успя. В крайна сметка Челси успя да се добере до следващата фаза на надпреварата.

(в първия мач 1:3, общ резултат 5:4)
1:0 Дидие Дрогба (29), 2:0 Джон Тери (47), 2:1 Гьокхан Инлер (55), 3:1 Франк Лампард (75-дузпа), 4:1 Бранислав Иванович (105)

Лондон, “Стамфорд Бридж”
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Челси: 1.Петър Чех, 3.Ашли Коул , 26.Джон Тери (98 - 17.Босингва), 2.Бранислав Иванович, 4.Давид Луис, 8.Франк Лампард , 5.Микаел Есиен, 7.Рамирес, 11.Дидие Дрогба, 23.Даниел Стъридж (63 - 9.Торес), 10.Хуан Мата (95 - 15.Малуда)

Наполи: 1.Морган де Санктис, 6.Салваторе Ароника (110 - 16.Варгас), 18.Хуан Сунига, 28.Паоло Канаваро , 14.Уго Кампаняро , 11.Кристиан Маджо (37 - 8.Досена ), 88.Гьокхан Инлер, 17.Марек Хамшик (106 - 29.Пандев), 7.Единсон Кавани, 22.Есекил Лавеци