Наполи обърна на свой терен Челси от 0:1 до 3:1 в първа среща между двата тима от 1/8-финалите на Шампионската лига. Гостите от Лондон поведоха с гол на Хуан Мата (27), но италианският тим стигна до обрата с попадения на Езекиел Лавеци (38, 65) и Единсон Кавани (45+2).

Срещата на „Сан Паоло” бе изключително динамична и предложи истинско зрелище на зрителите по трибуните и пред телевизионните екрани. В 12-ата минута Жозе Босингва от гостите бе заменен принудително от Ашли Коул. С основна заслуга за запазване на нулевото равенство след първите 20 минути бе вратарят на Челси Петър Чех, отразил с блестящи намеси удари на Кавани и Маджо. В 27-ата минута капитанът на домакините Паоло Канаваро се опита да изчисти топката, но тя попадна в Хуан Мата, който я прати покрай Де Санктис за 0:1. Наполи отговори подобаващо в 37-ата минута, когато Езекиел Лавеци със силен удар от дъгата на наказателното поле изравни за 1:1. В добавеното време на първата част след остро центриране на Инлер отдясно Единсон Кавани натисна Бранислав Иванович и с рамо вкара за пълния обрат – 2:1. Останаха съмнения дори за автогол на сръбския бранител.

Противно на очакванията след паузата англичаните натиснаха. За четвърт час Наполи направи една атака, при която в 54-ата минута Лавеци пропусна сам срещу Чех. Мата на няколко пъти, дори Ашли Коул стреляха или неточно, или в обсега на Де Санктис. В 65-ата минута Давид Луис направи груба грешка, с която позволи на Кавани да подаде към Лавеци и аржентинецът прокара топката между излезлия неразчетено Чех и Гари Кейхил за 3:1. Играчите на Андре Вияш-Боаш не успяха да намерят адекватен отговор до края на мача, а в 80-ата минута дори можеха да инкасират четвърти гол, но все пак Ашли Коул изби от голлинията удар отблизо на Маджо. В крайна сметка Наполи ще пътува за Лондон с комфортна преднина от 2 гола, а загубата поставя под сериозна въпросителна бъдещето на португалския специалист начело на Челси. Реваншът в Лондон на „Стамфорд Бридж” е на 14 март.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, 1/8-ФИНАЛ, ПЪРВA СРЕЩA

челси_1.jpgnapoli.jpgНаполи - Челси 3:1
0:1 Хуан Мата (27), 1:1 Езекиел Лавеци (38), 2:1 Единсон Кавани (45+2), 3:1 Езекиел Лавеци (65)

Неапол,
"Сан Паоло"
Съдия: Карлос Карбайо (Исп)

Наполи:
1.Де Санктис, 6.Ароника, 18.Зунига, 28.П.Канаваро, 14.Кампаняро, 11.Маджо, 23.Гаргано, 88.Инлер, 17.Хамшик (82 - 29.Пандев), 7.Кавани , 22.Лавеци (74 - 20.Джемайли)
Старши треньор: Валтер Мадзари

Челси:
1.Чех, 24.Кейхил , 17.Босингва (12 - 3.Ашли Коул), 2.Б.Иванович, 4.Давид Луис, 15.Малуда (70 - 8.Лампард), 16.Мейрелеш (70 - 5.Есиен), 7.Рамирес, 11.Дрогба, 23.Стъридж
Старши треньор: Андре Вияш-Боаш