Байерн (Мюнхен) прегази у дома Базел със 7:0 в 1/8-финален реванш от Шампионската лига. Така баварците елиминираха швейцарския шампион с общ резултат 7:1 и се класираха за 1/4-финалите на турнира. Освен това играчите на Юп Хайнкес влязоха в историята на Шампионската лига, след като регистрираха най-разгромната победа в мачовете от елиминационната фаза на турнира. За разгромния успех в реванша 4 гола вкара Марио Гомес (44, 50, 61, 67), две попадения добави Ариен Робен (11, 81), а веднъж се разписа Томас Мюлер (42).

Мачът на „Алианц Арена” протече под диктовката на домакините, които взеха инициативата още с първия съдийски сигнал и не оставиха никакви шансове на своя съперник. В 6-ата минута Ариен Робен бе изведен на добра позиция отдясно и стреля, но след рикошет в крак на защитник стражът на гостите Ян Зомер спаси. Пет минути по-късно обаче холандският национал се озова сам срещу Зомер и не сгреши за 1:0. Натискът на баварците продължи, но в 12-ата и 13-ата минута Марио Гомес пропусна да удвои. Превъзходството на Байерн бе тотално, но въпреки това Александър Фрай бе близо до изравняването в 40-ата минута, когато от непосредствена близост стреля над вратата. Две минути по-късно баварците постигнаха така желания пълен обрат в общия резултат, след като Робен асистира на Томас Мюлер, който с глава прати топката в мрежата за 2:0. Минута преди края на първата част Марио Гомес вкара първия си гол в мача за 3:0 след асистенция на Бадщубер.

След почивката головата фиеста в Мюнхен продължи, като отново всички попадения паднаха във вратата на гостите. В 50-ата минута Франк Рибери изведе на чудесна позиция Гомес, който бе точен за 4:0. След още 11 минути игра двамата повториха упражнението и Гомес оформи хеттрика си за 5:0. В 67-ата минута отново Рибери асистира на Гомес, реализирал четвъртия си гол в срещата за 6:0. Девет минути преди края първият голмайстор в мача Ариен Робен получи пас от влезлият като резерва Бастиан Швайнщайгер, след което се разписа за втори път и оформи крайното 7:0. Така Байерн напълно заслужено се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига.

(в първия мач 0:1, общ резултат 7:1)
1:0 Ариен Робен (11), 2:0 Томас Мюлер (42), 3:0 Марио Гомес (44), 4:0 Марио Гомес (50), 5:0 Марио Гомес (61), 6:0 Марио Гомес (67), 7:0 Ариен Робен (81)

Мюнхен, “Алианц Арена”
Съдия: Марк Клатънбърг (Англия)

Байерн: 1.Нойер, 21.Лам, 17.Жером Боатенг , 28.Бадщубер, 10.Робен (82 - 44.Тимошчук), 7.Рибери (79 - 23.Пранич), 30.Луис Густаво, 39.Кроос, 27.Алаба, 33.Марио Гомес, 25.Мюлер (70 - 31.Швайнщайгер)

Базел: 1.Ян Зомер, 27.Щайнхьофер (70 - 4.Деген), 19.Абраам, 3.Жоо-Хо Парк, 6.Драгович, 24.Кабрал , 20.Фабиан Фрай (61 - 14.Щокер), 17.Шакири (80 - 31.Зуа), 34.Шака, 13.Александър Фрай, 9.Щрелер