Локомотив (Пд) победи Черноморец с 2:0 на своя терен и спря серия на съперника от девет мача без загуба в “А” група. Последното поражение на “акулите” беше на 25 септември – 2:3 срещу Славия. Оттогава тимът на Димитър Димитров записа шест успеха и три равенства.

Головете реализираха Танко Дяков и Базил де Карвальо. Дяков се разписа точно преди почивката и сложи край на друга серия на съперника. Той разпечата вратата на Стоян Колев, който до момента имаше 870 минути без допуснат гол. Последният играч, който беше вкарвал на Колев беше Николай Божов от Славия при въпросното поражение преди повече от пет месеца.

За Локомотив това е първи успех в официален мач за годината, след като тимът записа поражение от Локо (Сф) с 0:2 преди седмица. Треньорът Емил Велев не можеше да разчита на национала Христо Златински, който е наказан. Вместо него титуляр беше Йордан Тодоров.

Черноморец получи удар още в 30-ата минута, когато капитанът Траян Дянков получи контузия и беше заменен принудително от Пламен Димов. Димитър Димитров пусна като титуляри новите попълнения Самвел Мелконян и Яник Боли.

Двата тима бяха равностойни в първите минути на двубоя, като положения имаше и пред двете врати. В 39-ата минута Даксон стреля опасно, но Стоян Колев изби от голлинията. Точно преди почивката Здравко Лазаров стреля от фаул и удари греда. Топката беше избита, но попадна на главата на Танко Дяков, който вкара за 1:0.

В добавеното време гол на Черноморец беше отменен. Съдията Станислав Тодоров прецени, че Яник Боли е извършил нарушение преди да се разпише с глава.

След паузата Локомотив натисна. В 55-ата минута Лазаров изведе Тодоров сам срещу Колев, но Данчо не уцели вратата на бившия си съотборник в ЦСКА.

В 76-ата минута Базил де Карвальо се разписа за 2:0. Нападателят излъга двама защитника и стреля точно покрай Колев.

Черноморец запазва третата си позиция във временното класиране с 36 точки, но толкова имат ЦСКА и “Левски”, които играят утре. Локо (Пд) остава седми с 30 точки.

ЛОКО (Пд) - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0

ЛОКО (Пд): 12.Иван Караджов, 2.Джереми Родригес, 5.Юнес Бенжалюн, 6.Танко Дяков, 4.Михаил Венков, 3.Валери Георгиев, 7.Йордан Тодоров (86-29.Драги Коцев), 87.Даксон (89-89.Станислав Маламов), 10.Сержиньо, 77.Здравко Лазаров (77-23.Даниел Георгиев), 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 30.Андрей Павлов, 23.Даниел Георгиев, 44.Любомир Витанов, 25.Ангел Йошев, 89.Станислав Маламов, 11.Илиян Йорданов, 29.Драги Коцев
Tреньор: Емил Велев

4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков (30-14.Пламен Димов), 5.Николай Николов, 37.Жереми Фо-Поре, 15.Венелин Филипов, 6.Тодор Паланков, 7.Самвел Мелконян (56-9.Преслав Йорданов), 8.Лоривал Асис, 22.Цветомир Цонков (46-31.Димитър Телкийски), 92.Аатиф Шаешуе, 94.Яник Боли
Резерви: 23.Янко Георгиев, 25.Радостин Кишишев, 14.Пламен Димов, 21.Борислав Балджийски, 31.Димитър Телкийски, 9.Преслав Йорданов, 11.Венцислав Христов
Треньор: Димитър Димитров

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Базил Де Карвальо, Даксон, Иван Караджов (Локо Пд); Цветомир Цонков, Венелин Филипов (Черноморец)

(през есента: Черноморец - Локо (Пд) 2:0)

Срещата по минути
4 - Снажният бранител на Локо (Пд) ТанкоДяков чисти топката с глава след остро центриране на Шаешуе.
19 - Топката е центрирана в наказателното поле на домакините, Цветомир Цонков нанася удар с глава, Караджов лови.
22 - Даксон центрира, Базил Де Карвальо обаче е в положение на засада.
24 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача. Получава го Цветомир Цонков за нарушение срещу Валери Георгиев.
27 - Нов извеждащ пас към Базил Де Карвальо, но нападателят на Локо (Пд) отново е в положение на засада.
30 - smqna.jpg Принудителна смяна в състава на Черноморец. Капитанът Траян Дянков е заменен заради контузия. Мястото му заема Пламен Димов.
38 - Разбъркване в наказателното поле на Черноморец след центриране на Даксон, топката е избита от Мелконян, след това среща тялото на съдията Станислав Тодоров и излиза в корнер.
39 - Даксон центрира остро, Стоян Колев боксира почти от голлинията.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+2 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Яник Боли се разписва с глава след центриране в наказателното поле на Локо (Пд). Съдията Станислав Тодоров обаче отсъжда нарушение на нападателя на "акулите" срещу стража на "смърфовете".
45+3 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на Черноморец Димитър Димитров-Херо заменя Цветомир Цонков с Димитър Телкийски.
53 - Силен изстрел на Даксон преминава покрай вратата на "акулите".
55 - Здравко Лазаров подава към Йордан Тодоров, който се оказа сам срещу Стоян Колев, стреля, но на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Черноморец.
56 - smqna.jpg Херо извършва и третата си смяна. Мелконян отстъпва мястото си на Преслав Йорданов.
62 - Сержиньо стреля от малък ъгъл, Колев първоначално изпуска топката, след което успява да я улови.
71 - jalt.jpg Жълт картон за Венелин Филипов за остро влизане в краката на Михаил Венков.
76 - topka.jpg ГОЛ! "Смърфовете" удвояват преднината си - 2:0! Базил Де Карвальо бележи. Юнес Бенжалюн изчисти топката в предни позиции, където нападателят я овладя, преодоля Николай Николов и Пламен Димов, след което се озова сам срещу Стоян Колев и прати топката в мрежата му.
78 - Стоян Колев спасява удар на Базил Де Карвальо.
89 - smqna.jpg Последна смяна за домакините. Даксон отстъпва мястото си на младока Станислав Маламов.