Черноморец удари по евроамбициите на Локо (Пд) и спечели мача от третия кръг с 2:0. “Акулите” играха предимно на контраатаки, но тактиката им донесе успех. Двата гола реализира новото попълнение – алжирецът Жужу, който показа класа при ударите от дистанция. Локомотив направи доста сериозни атаки и два пъти удари гредата.

Треньорът на домакините Димитър Димитров бе заложил на всички чужденци в отбора. Лоривал Асис дебютира, а Фо-Поре и Жужу водеха атаката, подкрепяни от Борислав Балджийски и Георги Андонов. Тимът на Херо обаче игра предимно на контраатака.

Локо (Пд) бе с най-добрия си състав, като титуляр бе направилият фурор с младежите на Сърбия Ненад Лукич. Базил де Карвальо и Здравко Лазаров не спряха да тормозят защитата на съперника. През второто полувреме повторен дебют за “смърфовете” направи любимецът на агитката Даксон да Силва.

Локомотив игра много силно през първото полувреме. Още в 6-ата минута Златински удари греда, а малко преди почивката и Валери Георгиев шутира в страничния стълб. Опасните контри на “акулите” им донесоха късмет и в 29-ата минута Жужу се разписа от границата на наказателното поле с удар по диагонала.

След почивката играта бе равностойна, като Георги Андонов започна отлично и в 48-ата и 57-ата минути затрудни максимално Лучини.

В 72-ата минута Жужу направи 2:0 с красив гол. Алжирецът стреля по диагонала от над 30 метра. До края на мача Локомотив направи всичко възможно, за да върне поне един гол, но Стоян Колев бе блестящ на поста си.