Лидерът в "А" група Лудогорец разби с лекота с категоричното 5:0 Видима-Раковски при гостуването си в Севлиево от 18-ия кръг на шампионата. Емил Гъргоров вкара 2 гола, Станислав Генчев, Иван Стоянов и Жуниор Кишада отбелязаха по един за категоричния успех, който е 13-и за селекцията на Ивайло Петев от началото на първенството.

В днешната среща Лудогорец демонстрира атакуващ футбол, особено през първото полувреме, когато паднаха четири от петте гола. След убедилния успех головата разлика на тима от Разград набъбна на 41:7. Лудогорец вече има 42 точки и временно дръпна с 6 на преследвачите си, един от които днес се издъни - Черноморец отстъпи с 0:2 на Локомотив (Пловдив) на "Лаута" и остана с 36. ЦСКА и "Левски" обаче утре имат мачове и са с шанс отново да намалят изоставането си от лидера на 3 точки.

Видима-Раковски записа 11-а загуба от началото на сезона и остана с 10 точки в актива си, заемайки 14-ото място.

Избраниците на Ивайло Петев започнаха много активно в Севлиево. В 13-ата минута Станислав Генчев откри, възползвайки се от грешка на Ахмед Хикмет. В 30-ата Емил Гъргоров удвои след асистенция на Иван Стоянов. В 33-ата отново Бадема се разписа - 0:3. Минута преди почивката Иван Стоянов се възползва от отлично подаване на Мирослав Иванов и направи 0:4.

През втората част Лудогорец значително намали оборотите, явно заради предстоящия 1/4-финал за Купата на България срещу "Ботев" (Пловдив). Въпреки по-слабото темпо избраниците на Петев стигнаха до пети гол. Вкара го появилият се на смяна Жуниор Кишада в 86-ата минута.

ВИДИМА-РАКОВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:5
0:1 Станислав Генчев (12), 0:2 Емил Гъргоров (30), 0:3 Емил Гъргоров (33), 0:4 Иван Стоянов (44), 0:5 Жуниор Кишада (86)
ВИДИМА-РАКОВСКИ16.Ивайло Василев, 25.Цветомир Панов, 21.Димитър Наков, 13.Георги Иванов, 6.Калин Щърков, 4.Атанас Дреновички (46-3.Самет Ашимов), 5.Георги Стойчев, 8.Руслан Иванов (52-20.Николай Чипев), 10.Ахмед Хикмет (46-23.Пламен Кожухаров), 11.Тодор Колев, 9.Кристиян Тафраджийски
Резерви: 69.Николай Митев, 3.Самет Ашимов, 23.Пламен Кожухаров, 14.Максим Стойков, 7.Християн Кожухаров, 20.Николай Чипев, 18.Милен Тонев
Треньор: Костадин Ангелов
ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ:
1.Урош Голубович, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 25.Йордан Миинев, 77.Витиня, 8.Станислав Генчев, 36.Младен Кашчелан, 84.Марселиньо (58-11.Жуниор Кишада), 22.Мирослав Иванов (51-19.Димо Бакалов), 73.Иван Стоянов (67-7.Михаил Александров), 23.Емил Гъргоров
Резерви: 13.Радек Петър, 20.Шоко, 4.Теро Мянтиля, 7.Михаил Александров, 11.Жуниор Кишада, 27.Кристиян Кабаселе, 19.Димо Бакалов
Треньор: Ивайло Петев

Севлиево, стадион "Раковски"
Съдия: Калин Людмилов
Жълти картони: Георги Иванов, Цветомир Панов, Георги Стойчев (Видима-Раковски); Витиня (Лудогорец)

(през есента: Лудогорец - Видима-Раковски 4:0)

Срещата по минути
3 - Тодор Колев пробива по десния фланг, нахлува в наказателното поле на гостите и пада след съприкосновение с противников играч. Домакините претендират за дузпа, но съдията Калин Людмилов дава фаул на границата на наказателното поле. След изпълнението му не се получи нищо съществено.
10 - Емил Гъргоров центрира, Александър Барт засича с глава, но в аут.
12 - topka.jpg ГОЛ! Лудогорец открива резултата - 0:1! Станислав Генчев се разписва. Опитният халф на гостите отне топката от Ахмед Хикмет и нямаше проблеми да реализира в мрежата на Видима-Раковски.
28 - jalt.jpg Жълт картон за бранителя на домакините Георги Иванов, който фаулира Мирослав Иванов.
30 - topka.jpg ГОЛ! Гостите бележат второ попадение - 0:2! Емил Гъргоров се разписва след асистенция на Иван Стоянов.
33 - topka.jpg ГОЛ! Емил Гъргоров отново вкарва - 0:3! Бадема този път получи топката от Витиня и я изпрати за втори път в мрежата на домакините.
44 - topka.jpg ГОЛ! Лудогорец стига до 0:4! Иван Стоянов вкарва, след като получи отлично подаване от Мирослав Иванов.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на домакините Костадин Ангелов извършва две смени. Играта напускат Ахмед Хикмет и Атанас Дреновички. На терена вече са Самет Ашимов и Пламен Кожухаров.
51 - smqna.jpg Първа смяна за Лудогорец. Мирослав Иванов отстъпва мястото си на Димо Бакалов.
68 - Опасен изстрел на Емил Гъргоров преминава покрай вратата на домакините.
86 - topka.jpg ГОЛ! Нов гол за Лудогорец - 0:5! Жуниор Кишада е точен. Първоначално Михаил Александров нанесе удар от малък ъгъл, Ивайло Василев изби, след което топката попадна в Кишада и той реализира.
90 - Край на мача. Лудогорец победи с 5:0 Видима-Раковски.