Лудогорец записа първи домакински успех в елитния футбол. Тимът победи с 4:0 Видима-Раковски на стадиона в Каварна, където домакинства, докато съоръжението в Разград е в ремонт. Емил Гъргоров, Кишада и два пъти Марселиньо вкараха за успеха. Новакът вече събра 7 точки от две победи и 1 равен и се намира в челото на класирането. Видима е само със една спечелена точка.

За Лудогорец в титулярния състав се завърна Емил Гъргоров, а в предни позиции играха Димо Бакалов, Мирослав Иванов и Марселиньо. Голмайсторът на тима от миналия сезон Тодор Колев и Михаил Александров останаха резерви.

Видима бе без претърпения операция на носа Александър Бранеков, който бе в групата за двубоя. Треньорът Костадин Ангелов пусна в атака Евгени Игнатов, Христо Господинов и Веселин Стойков.

Още в началото на мача се видя, че тимът от Разград стои по-добре на терена. Гъргоров бе много активен и шутираше от всяко възможно положение. Играчите на Видима също имаха два шанса, но ударите на Стойков и Игнатов бяха майсторски спасени от Голубович.

В 35-ата и 36-ата минути Лудогорец вкара два гола. Първо Гъргоров се разписа след двойно подаване със Светослав Дяков, а след това Марселиньо направи 2:0 след отличен пас на Мирослав Иванов.

След почивката доминацията на домакините бе пълна и те реализираха още два гола. Първо Марселиньо направи резултата класически в 66-ата минута, когато бе изведен от Михаил Александров и от упор разстреля младия Ивайло Василев.

В 73-ата минута и резервата Кишада записа името си сред голмайсторите. Той вкара с удар по земя от границата на наказателното поле. Това бе и последното чисто положение в мача.

Мачът по минути тук

ЛУДОГОРЕЦ – ВИДИМА 4:0
1:0 Гъргоров (35), 2:0 Марселиньо (36), 3:0 Марселиньо (66), 4:0 Кишада (73)

ludogorec.JPGЛудогорец: 1.Урош Голубович, 20.Шоко, 77.Сувад Грабус, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 19.Димо Бакалов (46 - 7.Александров), 22.Мирослав Иванов (74 - Атанасов), 23.Емил Гъргоров (67 - Кишада)
Резерви: 13.Михайлов, 3.Ярабица, 11.Кишада, 6.Дюлгеров, 7.Александров, 21.Атанасов, 10.Колев

vid.jpgВидима: 16.Ивайло Василев, 19.Евгени Игнатов, 21.Радослав Митревски, 3.Самет Ашимов (57 - Бранеков), 25.Цветомир Панов, 5.Георги Стойчев, 9.Веселин Стойков, 13.Ахмет Хикмет (46 - Какалов), 10.Христо Господинов (63  -Ангел Русев), 14.Руслан Иванов, 20.Атанас Иванов
Резерви: 22.П. Колев, 11.Какалов, 6.Бранеков, 15.Русев, 8.Андонов, 7.Кожухаров, 17.П. Иванов