Барселона се подигра тотално с Байер (Леверкузен) и го разнищи със 7:1 на своя „Камп Ноу” в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. Каталунците бяха спечелили първия мач на немска земя с 3:1 и в крайна сметка с общ резултат 10:2 се класираха за 1/4-финалите на турнира. Головете за разгромния успех на Барса вкараха Лионел Меси (25, 43, 49, 58, 85) и младата надежда Кристиан Тейо (55, 62). Почетното попадение за „аспирините” реализира Карим Белараби (90).

Играчите на Хосеп Гуардиола можеха да поведат още в 10-ата минута, но Лео Меси и Педро пропуснаха последователно от изгодни позиции. Все пак при контраатака в 25-ата минута Меси се възползва от асистенция на Шави и с прехвърлящ удар вкара за 1:0. Три минути преди края на полувремето Иниеста намери Меси в отлична позиция, след което аржентинецът бранителите на гостите и се разписа за 2:0.

След почивката домакините продължиха да се забавляват и вкараха нови 4 безответни гола във вратата на „аспирините”, които гледаха мача от близо и не знаеха къде се намират. В 49-ата минута Фабрегас изведе Меси, който оформи своя хеттрик за 3:0. Малко след това Иниеста бе заменен от Кристиан Тейо, който в 55-ата минута получи подаване от Фабрегас и покачи резултата на 5:0. Три минути по-късно Меси вкара четвъртия си гол в мача за 5:0, а в 62-ата минута и Тейо се разписа за втори път, за да покачи на 6:0. До края мачът се доиграваше, но все пак в 85-ата минута Меси отново се разписа за 7:0. Трикратният носител на „Златната топка” е първият играч, който успява да реализира 5 гола в един мач от Шампионската лига. В последната 90-ата минута Карим Белараби вкара красиво почетно попадение за гостите и оформи крайното 7:1, но все пак Барса продължи към 1/4-финалите.

След този мач Меси вече има 49 гола в Шампионската лига, с които изравнява постижение на Алфредо ди Стефано в най-престижния европейски клубен турнир. Аржентинецът заема четвърта позиция сред най-добрите голмайстори в Шампионската лига. Раул има 71 гола, Рууд Ван Нистелрой е с 56, а Тиери Анри е с 50.

(в първия мач: Байер (Леверкузен) - Барселона 1:3, общ резултат 10:2 за Барса)
 1:0 Лионел Меси (25), 2:0 Лионел Меси (43), 3:0 Лионел Меси (49), 4:0 Кристиан Тейо (55), 5:0 Лионел Меси (58), 6:0 Кристиан Тейо (62), 7:0 Лионел Меси (85), 7:1 Карим Белараби (90)

Барселона, “Камп Ноу”
Съдия: Свейн Одвар Моен (Барселона)

БАРСЕЛОНА: 1.Виктор Валдес, 2.Дани Алвеш, 21.Адриано Кореа (63 - 26.Муниеса), 3.Жерард Пике, 14.Хавиер Масчерано, 4.Сеск Фабрегас, 8.Андрес Иниеста (53 - 37.Тейо), 6.Шави (53 - 15.Сейду Кейта), 16.Серхио Бускетс, 10.Лионел Меси, 17.Педро

БАЙЕР (Леверкузен): 23.Бернд Лено, 24.Михал Кадлец, 2.Даниел Швааб, 3.Стефан Райнартц, 21.Йомер Топрак, 27.Гонзало Кастро , 6.Симон Ролфес , 10.Ренато Аугусто (67 - 4.Очипка), 8.Ларс Бендер (55 - 9.Шюрле), 11.Щефан Кислинг, 9.Ерен Дердьок (55 - 38.Белараби)