Локомотив (София) изигра много силен мач и заслужено победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в последната среща от програмата на 17-ия кръг в "А" група. 34-годишният Владимир Манчев се превърна в герой за домакините, вкарвайки и двете попадения в мрежата на Иван Караджов. Юношата на ЦСКА привлече вниманието, излизайки на терена с изцяло синя екипировка.

В началните минути дузпа за "смърфовете" пропусна капитанът Здравко Лазаров, след което избраниците на Емил Велев бяха неузнаваемо слаби и почти не достигаха до вратата на домакините.

Гостите все пак удържаха нулевото равенство до почивката. Домакините обаче още повече вдигнаха оборотите в началото на втората част и попадението във вратата на Локо (Пд) не закъсня. В 48-ата минута Младен Стоев изведе отлично Владимир Манчев сам срещу Караджов и опитният нападател разстреля стража от близко разстояние - 1:0.

В 73-ата отново Маджо асистира на Манчев за второто му попадение в двубоя. Завърналият се в "Надежда" от Спортист (Своге) Младен Стоев този път центрира от корнер и сложи топката на главата на бившия национал, който от близко разстояние удвои - 2:0.

Малко преди края на двубоя "железничарите" от София дори отбелязаха трети гол. Кристиян Добрев се разписа, след което се случиха странни неща. Съдията Ахмед Ахмед първо зачете попадението, но след 30-ина секунди странно защо го отмени. Футболистите на Локо (Сф) бурно се радваха, но в крайна сметка останаха учудени, че попадението не се зачита. Това не беше единственото странно отсъждане на Ахмед, който по-рано не отсъди явна дузпа за нарушение срещу Манчев.

С победата Локо (Сф) събра 16 точки и свали "Ботев" (Враца) от 11-ото място. Тимът на Николай Гигов не познаваше вкуса на победата от октомври миналата година, когато надделя с 2:1 срещу Миньор в Перник.

Двубоят беше първи мач за "червено-черните" на собствения им стадион в "Надежда" от май 2010 година. Избраниците на Антон Велков се радваха на солидна подкрепа от трибуните. Гърла за Локо (Сф) драха над 1500 привърженици, а агитката от Пловдив също беше солидна - около 500 човека в днешния работен ден. "Смърфовете" обаче си тръгнаха победени и останаха на 7-ото място в "А" група с актив от 27 точки.

Мачът по минути - ТУК

ЛОКО (Сф) - ЛОКО (Пд) 2:0
1:0 Владимир Манчев (49), 2:0 Владимир Манчев (73)
ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 3.Йордан Върбанов, 25.Илиян Гаров, 11.Кристиян Добрев, 6.Александър Бранеков, 13.Юлиян Петков, 22.Павел Петков (56-29.Борис Кондев), 16.Мартин Димитров (87-7.Васил Велев), 77.Даниел Пеев, 90.Младен Стоев (82-10.Марчо Дафчев), 17.Владимир Манчев
Резерви: 33.Емил Михаилов, 2.Костадин Велков, 18.Мирослав Коев, 7.Васил Велев, 10.Марчо Дафчев, 8.Александър Манолов, 29.Борис Кондев
Треньор: Антон Велков
ЛОКО (Пд): 12.Иван Караджов, 2.Джереми Родригес, 4.Михаил Венков, 5.Юнес Бенжелюн, 6.Танко Дяков, 10.Сержиньо, 16.Христо Златински, 23.Даниел Георгиев (81-7.Йордан Тодоров), 77.Здравко Лазаров (56-19.Базил Де Карвальо), 87.Даксон, 29.Драги Коцев (71-11.Илиян Йорданов)
Резерви: 30.Андрей Павлов, 3.Валери Георгиев, 25.Ангел Йошев, 44.Любомир Витанов, 7.Йордан Тодоров, 11.Илиян Йорданов, 19.Базил Де Карвальо
Треньор: Емил Велев