Локо (Пд) победи Локо (Сф) с 2:1. Пловдивчани спечелиха “железничарското” дерби по категоричен начин след две попадения на Сержиньо. Капитанът на тима Здравко Лазаров пък се отчете с две греди.

За столичния тим това е нов сериозен удар след загубата от ЦСКА с 1:2 в първия кръг и отпадането от Лига Европа след дузпи срещу полския Шьлонск.

Двата тима играха с основните си състави, като столичани бяха без контузения Дафчев. За “смърфовете” титуляр бе сърбинът Ненад Лукич, който е следен от почти всички английски грандове заради силните си игри за младежкия национален отбор до 19 г.

Още в първите минути на мача се видя, че домакините искат повече победата и 5-ата Здравко Лазаров удари греда. В 14-ата минута падна първият гол. Негов автор стана Сержиньо, който засече подаване от тъч и се разписа. След гола гостите изразиха претенции за засада.

Само две минути по-късно Сержиньо се разписа за втори път и удвои преднината на своя тим. Този път той вкара на празна врата, след като бе оставен непокрит и получи отличен пас от Лукич. До почивката “черно-белите” продължиха да доминират.

След паузата ситуацията не се промени. В 63-ата минута Сержиньо подаде на Лазаров, който за втори път удари гредата. До края на мача Сержиньо получи втори жълт картон и бе изгонен. Резервата Мирза Мешич вкара почетното попадение за столичани.

Това е първи успех за Локо (Пд) през сезона, след като в първия кръг тимът направи 0:0 с Лудогорец.

Мачът по минути тук

ЛОКО (Пд)ЛОКО (Сф) 2:1
1:0 Сержиньо (14), 2:0 Сержиньо (16), 2:1 Мирза Мешич (87)

lok.jpgЛоко (Пд): 33.Флориан Лучини, 2.Джереми Родригес (80 - 7.Тодоров), 3.Валери Георгиев, 4.Михаил Венков, 5.Юнес Бенжелюн, 6.Пламен Крачунов, 16.Христо Златински, 77.Здравко Лазаров, 10.Сержиньо, 11.Ненад Лукич (74 - 80.Ерош), 19.Базил де Карвальо (67 - 9.Захора)
Резерви: 1.Дино Шеремет, 80.Габор Ерош, 29.Драги Коцев, 55.Мартин Кавдански, 7.Йордан Тодоров, 25.Ангел Йошев, 9.Зарио Захора

sf1.jpgЛоко (Сф): 84.Валентин Галев, 28.Атанас Атанасов, 3.Йордан Върбанов, 11.Кристиан Добрев, 14.Милен Лахчев, 88.Румен Горанов (60 - 7.Велев), 21.Коста Янев, 23.Иво Иванов (46 - 99.Мешич), 16.Искрен Писаров (69 - 32.Божинов), 9.Преслав Йорданов, 8.Владислав Романов
Резерви: 22.Боян Пейков, 32.Любомир Божинов, 25.Илиян Гаров, 20.Александър Манолов, 99.Мирза Мешич, 7.Васил Велев, 83.Байкал Колаксузоглу

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Златински,  Сержиньо, Лучини (Локо Пд), Янев, Велев (Локо Сф)
Червен картон: Сержиньо (Локо Пд)