Миньор (Перник) с лекота надигра и победи Светкавица с класическото 3:0 в мач от 17-ия кръг на "А" група. Любопитното е, че и през есента "жълто-черните" се наложиха със същия резултат при гостуването в Търговище.

Попаденията за домакините в днешната среща реализираха Крум Бибишков, Томислав Павлов и Милен Василев.

Избраниците на Стойчо Стоев започнаха силно срещата и още от началните минути притиснаха съперника в собствената му половина. Първото попадение падна в 35-ата минута, когато се изяви новото попълнение Сабри Бумелха. Алжирецът проби по лявото крило, центрира успоредно на голлинията и опитният Крум Бибишков нямаше проблем да открие резултата 1:0.

В днешната среща титуляри за Миньор започнаха трима алжирци - познатият от есенния полусезон Фарес Брахими, както и сънародниците му Сабри Бумелха и Фарид Бенрамден, които пристигнаха при "жълто-черните" тази зима.

Четири минути след началото на второто полувреме резервата Томислав Павлов покачи на 2:0. Младокът замени на почивката Фарид Бенрамден и бързо успя да отбележи във вратата на Светкавица, пазена от Иван Георгиев. Стражът на гостите от Търговище имаше доста работа днес, а до края на двубоя му се наложи още веднъж да вади топката от мрежата си. Това се случи в 70-ата минута, когато Венцислав Василев подаде в наказателното поле на Милен Василев, който с глава оформи крайното 3:0 за Миньор.

Така новият треньор на Светкавица Альоша Андонов дебютира със загуба в "А" група начело на тима, който е на последното място.

Срещата по минути
9 - Румен Стоянов игра с топката след центриране в наказателното поле на Миньор, но не успява да я отправи удар към вратата на домакините.
12 - Удар на Фарес Брахими не намира целта.
14 - Изстрел на Славчо Шоколаров, топката прелита покрай вратата на домакините.
22 - Корнер за Светкавица. След изпълнението му Борислав Стойчев чисти с глава.
35 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Миньор! Крум Бибишков открива резултата.  Алжирецът Сабри центрира отляво, успоредно на голлинията, а в наказателното поле на Светкавица опитният нападател беше оставен непокрит и от няколко метра с глава реализира.
39 - jalt.jpg Жълт картон за Илиан Илиев. Халфът на Миньор влезе остро в краката на Антон Костадинов.
44 - Тихомир Кънев е изведен добре срещу Иван Чворович, вратарят на домакините обаче се справя със ситуацията и лови топката.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - Треньорът на Миньор Стойчо Стоев извършва първа смяна.
49 - topka.jpg ГОЛ! Миньор удвоява - 2:0! Томислав Павлов се разписва от близко разстояние след подаване на Фарес Брахими.
62 - Шоколаров получава топката от Антон Костадинов, стреля, но над вратата на домакините.
66 - Стражът на Светкавица Иван Георгиев с мъка спасява силен изстрел на Ивайло Стоянов от над 20 метра.
70 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за Миньор! Милен Василев прави преднината на домакините класическа, разписвайки се с глава.
74 - smqna.jpg Смяна и за Светкавица. Георги Недялков се появява на мястото на Антон Костадинов.
84 - Неточен изстрел на Георги Игнатов не затруднява Иван Чворович.
90 - Иван Георгиев лови топката след удар на Милен Василев.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. Миньор победи Светкавица с класическото 3:0.

МИНЬОР - СВЕТКАВИЦА 3:0
1:0 Крум Бибишков (35), 2:0 Томислав Павлов (49), 3:0 Милен Василев (70)
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 7.Милен Василев, 11.Илиан Илиев, 13.Ивайло Стоянов, 23.Венцислав Василев, 39.Фарид Бенрамден, 42.Фарес Брахими (72-15.Салас Окечукво), 76.Крум Бибишков (80-59.Венцислав Иванов), 99.Бумелха Сабри (46-10.Томислав Павлов)
Резерви: 1.Николай Банков, 3.Иван Михов, 10.Томислав Павлов, 14.Ивайло Цветков, 15.Салас Окечукво, 32.Костадин Марков, 59.Венцислав Иванов
Треньор: Стойчо Стоев
svetkavica.JPG
СВЕТКАВИЦА: 1.Иван Георгиев, 24.Игнат Дамянов, 5.Иван Иванов, 6.Румен Стоянов, 2.Мариян Станчев, 20.Калоян Цветков, 21.Емил Мартинов, 18.Антон Костадинов (74-16.Георги Недялков), 8.Цветан Илиев (90+1-4.Даниел Генов), 10.Славчо Шоколаров, 11.Тихомир Кънев
Резерви: 88.Тодоров, 7.Невен Венков, 4.Даниел Генов, 16.Георги Недялков, 22.Христо Стамболийски
Треньор: Альоша Андонов