Миньор развали празника на Светкавица и победи като гост с 3:0. 5000 души дойдоха на стадион “Димитър Бурков” в Търговище, за да подкрепят любимците си в първото им домакинство в “А” група.

Радостта обаче бе за Миньор, който стигна до успеха след попадения на Даниел Златков, Фарес Брахими и Милен Василев. Със спечелените 3 точки тимът събира 6 и дели първо място във временното класиране с Черно море и ЦСКА след два кръга. Дебютантът в елита стартира с две загуби и към този момент е сред последните в класирането.

Треньорът на домакините Пламен Донев бе заложил на най-доброто, а атаката водеха талантът Славчо Шоколаров и Николай Вълев, известен с прякора Гонзо. За Миньор дебют направи опитният Крум Бибишков.

Още в 15-ата минута Миньор откри резултата и показа на домакините, че няма да им е лесно да зарадват многобройната си публика с победа. След центриране от корнер Даниел Златков се разписа с глава  - 0:1.

Много бързо още във 27-ата минута “жълто-черните” удвоиха аванса си. Фарес Брахими се разписа с левия крак, след като получи отличен пас от Бибишков. След гола играчите на Стойчо Стоев се отпуснаха и до почивката Светкавица можеше на намали.

През второто полувреме домакините натиснаха, а гостите предпочетоха да не изразходват излишно силите си в тежкото време. Все пак в 78-ата минута Миньор стигна до класически резултат след гол на младия Милен Василев, който получи топката от нигериеца Салас Окечукво.

В 89-ата минута Даниел Генов пропуска да отбележи почетно попадение, след като ударът му срещна гредата.

Мачът по минути тук

СВEТКАВИЦА - МИНЬОР 0:3
0:1 Даниел Златков (15), 0:2 Фарес Брахими (27), 0:3 Милен Василев (78)
svetkavica.JPG
СВЕТКАВИЦА: 1.Иван Георгиев, 17.Георги Дамянов, 5.Емил Маринов, 24.Игнат Дамянов, 18.Антон Костадинов (54 - 14.Н. Петров), 20.Диян Димов, 11.Христо Петев, 13.Цветан Илиев (39-4.Даниел Генов), 8.Мартин Христов, 9.Николай Вълев (80 - 21.Мартинов), 10.Славчо Шоколаров
Резерви: 88.Александър Димов, 14.Николай Петров, 21.Емил Мартинов, 4.Даниел Генов
Треньор: Пламен Донев

МИНЬОР: 1.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 6.Даниел Златков, 7.Милен Василев, 10.Томислав Павлов (60-14.Ивайло Цветков), 13.Ивайло Стоянов, 32.Костадин Марков, 33.Том, 42.Фарес Брахими (71-13.Салас Окечукво), 76.Крум Бибишков (80 - 28.Въндев)
Резерви: 1.Николай Банков, 2.Васил Божиков, 3.Иван Михов, 8.Йордан Йорданов, 14.Ивайло Цветков, 13.Салас Окечукво, 28.Явор Въндев
Треньор: Стойчо Стоев