"Левски" победи трудно с 2:1 Черно море в първия си официален мач за 2012 година. Попаденията за "сините" реализираха Иван Цветков преди почивката и Кристовао Рамос през втората част, а за "моряците" се разписа Дончо Атанасов. С прибавените 3 точки селекцията на Николай Костов събра 36 в актива си, като изостава с 3 от лидера Лудогорец. Черно море остана на 8-ото място с 25 точки.

В днешната среща "сините" бяха подкрепяни от близо 10 000 свои фенове по трибуните. Привържениците обаче едва ли са останали доволни от играта на любимците си, които бяха максимално затруднени от "моряците". Костов заложи на любимата си схема 4-1-4-1, като Иван Цветков игра на върха на атаката. Липсваше наказаният Тони Калво, а сред титулярите започнаха и четирите нови попълнения - Жуниньо, Сюлейман Диамутен, Нуно Пинто и Кристовао Рамос. Последният пропусна да открие резултата още в 8-ата минута, когато получи топката от сънародника си Пинто около точката на дузпата, но не успя да реализира. В 20-ата пък звездата на Черно море Ермес Паломино се озова очи в очи срещу Пламен Илиев, но също не може да реализира.

Костов заложи на изцяло интернационална защитна четворка - Дъстли Мулдер, Сержиньо Грийн и новопривлечените Диамутен и Пинто. Христо Йовов беше най-отзад в халфовата линия, а пред него играха Рамос, Владимир Гаджев, Дарко Тасевски и Жуниньо. Бижутера обаче действа доста колебливо и още в 37-ата минута Николай Костов го замени с Даниел Димов. Тасевски също направи слаб мач срещу Черно море.

Освен пропуска на Рамос, "сините" така и не създадоха друго изгодно положение за гол до 43-ата минута, когато мрежата на гостите беше поразена. Тогава се разписа Иван Цветков. Нуно Пинто центрира от корнер, Тасевски се размина с топката на първа греда, след което Даниел Димов стреля с глава, Сашо Александров изчисти пред Петър Денчев до голлинията, но при добавката Цветков отбеляза в опразнената врата за 1:0, хвърляйки в екстаз публиката на "Герена".

През второто полувреме играта не се промени кой знае колко и отново беше равностойна. Чак в 75-ата минута "сините" успяха да удвоят преднината си. Кристовао Рамос вкара първото си попадение в официален мач за "Левски". Гаджев изведе Жуниньо по лявото крило като останаха съмнения за засада, бразилецът центрира успоредно на голлинията към връхлитащия португалец, който беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите и от 5-6 метра реализира за 2:0.

До края "моряците" стигнаха до почетно попадение. Вкара го Дончо Атанасов в 85-ата минута, но за повече избраниците на Стефан Генов нямаха време и си тръгнаха победени от "Герена".

Мачът по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Иван Цветков (43), 2:0 Кристовао Рамос (75), 2:1 Дончо Атанасов (85)

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 25.Сюлейман Диамутен, 28.Нуно Пинто, 10.Христо Йовов (37-7.Даниел Димов), 45.Владимир Гаджев, 12.Жуниньо, 16.Кристовао Рамос, 22.Дарко Тасевски, 19.Иван Цветков (69-17.Даниел Младенов)
Резерви: 24.Божидар Митрев, 6.Орлин Старокин, 26.Христо Попадиин, 55.Йордан Милиев, 7.Даниел Димов, 11.Симеон Райков, 17.Даниел Младенов
Треньор: Николай Костов

ЧЕРНО МОРЕ: 1.Петър Денчев, 18.Ивелин Янев, 91.Живко Атанасов, 19.Християн Попов, 25.Сашо Александров, 21.Георги Илиев, 5.Самуел Камазола, 8.Дончо Атанасов, 14.Георги Божилов (74-10.Мирослав Манолов), 86.Марлон Фернандес, 9.Ермес Паломино
Резерви: 22.Пламен Колев, 17.Янчо Андреев, 20.Христов, 23.Симеон Симеонов, 30.Лазар Капитанов, 90.Румен Николов, 10.Мирослав Манолов
Треньор: Стефан Генов