Монтана победи Калиакра като гост с 3:2 в интересен мач. Владимир Мичев реализира първия гол в двубоя, който беше първи за родния шампионат през 2012 година. Емил Копаранов и Борислав Борисов също се разписаха за победителите. За домакините точни са Цветан Филипов и Илиян Чавдаров.

Най-интересното зимно попълнение за двата тима Джордж Уеа остана резерва за тима от Каварна и се появи в игра в 60-ата минута.

В 26-ата минута Мичев откри резултата след асистенция на Димитър Воденичаров. Гостите доминираха през първото полувреме, но имаха малшанс пред гола. Капитанът на тима Даниел Гаджев получи аркада и беше заменен принудително.

След паузата паднаха 4 гола. Първо домакините изравниха в 55-ата минута чрез Цветан Филипов. Радостта им трая две минути, защото Монтана отново излезе напред след точен удар на Копаранов с глава. В 89-ата минута Борислав Борисов вкара за празна врата за 3:1, а веднага след това резервата на Калиакра Илиян Чавдаров оформи крайното 2:3.

Монтана се изкачва до 9-ата позиция във временното класиране със 17 точки, а Калиакра остава след изпадащите.

КАЛИАКРА - МОНТАНА 2:3
0:1 Владимир Мичев (26), 1:1 Цветан Филипов (55), 1:2 Емил Копаранов (57), 1:3 Борислав Борисов (89), 2:3 Илиян Чавдаров (90)

КАЛИАКРА: 1.Цветан Димитров, 4.Детелин Димитров, 6.Павел Ковачев, 10.Джунейт Яшар (90 - 9.Чавдаров), 11.Цветан Филипов, 14.Иван Райчев, 15.Ангел Маджиров, 16.Иван Цачев (71 - Ив. Костов), 22.Четин Садула, 23.Герасим Заков, 30.Милен Бонев (60 - Уеа)
Резерви: 33.Мирослав Григоров, 8.Андонов, 9.Илиян Чавдаров, 13.Джордж Уеа, 20.Георги Коруджиев, 21.Костов, 24.Александър Събев
Треньор: Радостин Трифонов

МОНТАНА: 23.Ивайло Яначков, 2.Георги Мечечиев, 3.Емил Копаранов, 6.Тихомир Трифонов, 8.Димитър В. Илиев, 14.Антон Личков, 16.Владимир Мичев, 17.Димитър Кр. Илиев (98 - Антонов), 21.Даниел Гаджев (33 - Тодоров), 9.Луис Едуардо, 10.Димитър Воденичаров (79 - Борисов)
Резерви: 1.Атанас Аршинков, 4.Мартин Сечков, 5.Борислав Борисов, 7.Йордан Тодоров, 11.Александър Дюлгеров, 19.Мирослав Антонов, 20.Иван Вълчанов
Треньор: Атанас Атанасов

Каварна, Градски стадион
Съдия: Николай Йорданов

(през есента: Монтана - Калиакра 2:1)

Срещата по минути
25 - Изстрел на Четин Садула, топката преминава покрай вратата на гостите.
26 - topka.jpg ГОЛ! Монтана открива резултата - 0:1! Владимир Мичев вкарва първото попадение в "А" група за 2012 година. Воденичаров опита удар, който се оказа добро подаване за Мичев, който от непосредствена близост без проблеми прати топката в мрежата на Калиакра.
33 - smqna.jpg Гаджев получи аркада след сблъсък със Заков и беше заменен принудително от Йордан Георгиев.
39 - Грешка на Цветан Димитров, който излезе напред, за да чисти топката, но не успя да я изрита и само късметът го спаси и кълбото не попадна във вратата му.
45 - Гостите пропускат да удвоят преднината си. Ангел Маджиров избива топката от голлинията след удар на бразилския нападател на Монтана Луис Едуардо.
45+1 - Край на първото полувреме.

55 - topka.jpg ГОЛ! Калиакра изравнява - 1:1! Цветан Филипов се възползва от грешно отиграване на Димитър Илиев, отне топката и с удар от 15-ина метра я прати неспасяемо в мрежата на гостите.
57 - topka.jpg ГОЛ! Футболистите от Монтана отново повеждат - 1:2! След изпълнение на пряк свободен удар, снажният защитник Емил Копаранов беше най-съобразителен и с глава се разписа

77 - Димитър Илиев се озова на отлично положение фронтално срещу вратата на Калиакра, но стреля над нея.
89 - topka.jpg ГОЛ! Трети гол за гостите - 1:3! Борислав Борисов преодоля Цветан Димитров и реализира в опразнената врата.
90 - topka.jpg ГОЛ! Калиакра намалява на 2:3! Влезлият на смяна Илиян Чавдаров се разписва във вратата на Монтана.
90+2 - Край на мача. Калиакра отстъпи на Монтана с 2:3.