Монтана победи Калиакра с 2:1 като домакин в мач от 2-ия кръг на "А" група. И трите гола паднаха през второто полувреме. Мачът противопостави опитния треньор Стефан Грозданов, който е начело на Монтана, срещу младия Адалберт Зафиров. Грозданов показа, че старите кучета още не са казали последната си дума.

Калиакра игра много силно през първото полувреме, макар че Монтана упражни домакински натиск. Юношата на ЦСКА Герасим Заков бе най-деен и направи три сериозни пропуска.

Второто полувреме започна с гол за домакините. Димитър Воденичаров вкара за 1:0 в 53-ата минута. Ударът му бе добавка, след като преди това шут на Сандански бе избит от вратата.

Радостта на домакините трая кратко и в 60-ата минута Заков изравни. След пропуските си през първата част той показа, че може да бележи, като получи в наказателното поле, освободи се от защитата и вкара за 1:1.

В 88-ата минута Луис Едуардо вкара победния гол за Монтана. Бразилецът се разписа от дузпа, след като самият той бе фаулиран в наказателното поле.

Мачът по минути тук

МОНТАНА - КАЛИАКРА 2:1
1:0 Димитър Воденичаров (53), 1:1 Герасим Заков (60), 2:1 Едуардо (88)

montana.jpgМонтана: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 5.Димитър Коемджиев, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 8.Димитър В. Илиев, 18.Янко Сандански, 16.Владимир Мичев, 9.Едуардо, 10.Димитър Воденичаров, 19.Борис Кондев (46 - 17.Илиев)
Резерви: 12.Атанас Аршинков, 4.Радослав Бачев, 3.Георги Иванов, 22.Светлан Кондев, 20.Николай Чипев, 7.Йордан Тодоров, 17.Димитър Кр.Илиев

kal1.jpgКалиакра: 1.Цветан Димитров, 4.Детелин Димитров, 10.Джунейт Яшар, 11.Цветан Филипов, 13.Юлиян Петков, 14.Иван Райчев, 16.Иван Цачев, 15.Антон Петров, 23.Герасим Заков, 26.Павел Ковачев, 32.Георги Филипов (56 - 19.Раденцов)
Резерви: 12.Христо Бахтарлиев, 5.Антон Димитров, 7.Димитър Коруджиев, 19.Ивайло Раденцов, 17.Георги Кичуков, 24.Александър Събев, 9.Илиян Чавдаров

Стадион: “Огоста”
Съдия: Антон Генов