Славия си тръгна с трите точки от Враца, след като постигна измъчен успех с минималното 1:0 над местния "Ботев" в мач от 17-ия кръг на "А" група. Победното попадение за "белите" реализира Петър Димитров в 79-ата минута. Бившият играч на Берое разстреля Веселин Цветковски от близко разстояние и зарадва скромната агитка на Славия, подкрепяща любимците си на стадион "Христо Ботев" в първия официален мач за годината.

След важния успех селекцията на Мартин Кушев събра 30 точки и заема 5-ото място в елита. "Ботев" (Враца) пък остана с 14 в актива си.

В началото на първото полувреме Николай Божов пропусна да даде аванс в полза на Славия, след като ударът му от наказателното поле излезе в аут. В първите минути на втората част пък домакините от Враца създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Емил Петров, но опитните защитници на "белите" се справиха с тях.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Йордан Юруков проби отляво, резервата Владислав Романов стреля, но ударът му беше блокиран и Петър Димитров отблизо вкара победния гол за тима на Мартин Кушев.

Малко преди края домакините можеха да стигнат до равенството, когато Николай Владинов нахлу в наказателното поле на "белите" и се получи съприкосновение с Живко Желев. Целият щаб на врачани скочи за дузпа, но реферът Александър Костадинов прецени, че такава няма и Славия устиска крехката си преднина до последния съдийски сигнал.

В днешния мач Петър Димитров и Георги Христов направиха повторен дебют за "белите", а Янко Сандански, Милан Ставрич и Владислав Романов изиграха своя първи официален мач за най-стария столичен клуб.

"БОТЕВ" (Враца) - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Петър Димитров (79)

Срещата по минути
8 - Вратарят на Славия Емил Петров лови топката след удар на Румен Рангелов.
10 - Николай Божов пропуска да открие резултата. Опитният нападател на Славия се озова сам срещу стража на домакините Веселин Цветковски, но не успя да го преодолее.
19 - Лъчезар Балтанов засича центрираната топка, изпраща я в аут.
28 - Опасен удар на Илия Илиев преминава покрай вратата на бившия му тим Славия.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Румен Рангелов опита странична ножица при центриране от дълбочина на Бранимир Костадинов, вратарят на Славия Емил Петров не беше затруднен.
45+1 - Край на първото полувреме.

53 - Илия Илиев направи няколко финта по лявото крило и центрира остро, а във вратарското поле на гостите Бранимир Костадинов засече с крак, но покрай вратата.
58 - Опасен изстрел на Балтанов, топката преминава на сантиметри от целта.
62 - smqna.jpg Първа смяна за Славия. Владислав Романов влиза на мястото на Милан Ставрич.
80 - topka.jpg ГОЛ! Славия открива резултата - 0:1! Петър Димитров разстреля Цветковски от близко разстояние, след като в наказателното поле на домакините се заформи меле.
89 - Домакините претендират за дузпа. Николай Владинов падна в наказателното поле на Славия след съприкосновение с Живко Желев. Съдията Александър Костадинов не посочи бялата точка.
90+2 - Край на мача. "Ботев" (Враца) падна у дома с 0:1 от Славия.
3_4.JPG
"БОТЕВ" (Враца): 33.Веселин Цветковски, 15.Антон Петров, 4.Росен Ванков, 29.Дарко Савич, 6.Тихомир Найденов, 30.Лъчезар Балтанов, 21.Ивайло Раденцов (83-9.Ивайло Данчев), 7.Илия Илиев (79-20.Константин Мирчев), 10.Бранимир Костадинов, 8.Светослав Валериев, 27.Румен Рангелов (70-24.Николай Владинов)
Резерви: 1.Христо Митов, 22.Руслан Куанг, 14.Петър Альошев, 9.Ивайло Данчев, 26.Асен Чалъков, 24.Николай Владинов, 20.Константин Мирчев
Треньор: Антони Здравков
СЛАВИЯ:
12.Емил Петров, 20.Радослав Димитров, 18.Филип Филипов, 6.Даниел Златков, 19.Живко Желев, 14.Янко Сандански, 83.Йордан Юруков, 88.Петър Димитров, 35.Милан Ставрич (62-7.Владислав Романов), 8.Георги Христов, 17.Николай Божов (90-9.Владислав Златинов)
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 26.Михаил Милчев, 5.Спас Георгиев, 22.Иван Тодоров, 7.Владислав Романов, 9.Владислав Златинов, 11.Радослав Василев
Треньор: Мартин Кушев