Славия победи с 3:2 новака "Ботев" (Враца) в драматичен мач от 2-ия кръг на "А" група. Срещата на "Овча Купел" беше изключително интересна, най-вече в последните минути, когато домакините играха с човек по-малко заради червен картон на вратаря Стефано Кунчев. Треньорът Мартин Кушев вече беше извършил трите си смени и нареди под рамката да застане Николай Божов.

"Белите" започнаха вихрено срещата. Във 2-ата минута Йордан Юруков отправи далечен изстрел, вратарят на гостите от Враца Павел Станев изби, след което топката попадна в Галин Иванов, който от близко разстояние я прати в опразнената врата - 1:0.

Гостите бързо изравниха. В 8-ата минута талантливият нападател Бранимир Костадинов вкара за 1:1. Юношата на Славия получи топката в наказателното поле на "белите", овладя я по отличен начин и с прехвърлящ удар направи безпомощен Кунчев. Малко след това Радослав Василев от състава на домакините получи травма и бе принудително заменен от Георги Христов.

В 22-ата отново Славия поведе. Защитникът Ели Маркес беше изпуснат от бранителите на "Ботев" и се разписа с глава след центриране на Йордан Юруков от фаул - 2:1.

"Белите" започнаха много активно и второто полувреме. В 48-ата минута Йордан Юруков вкара с глава след центриране отляво на Николай Божов - 3:1.

В 53-ата Славия можеше да отбележи и четвърто попадение, след като Радослав Димитров бе изведен добре в полето на гостите, шутира, но ударът му срещна страничната греда.

"Белите" доиграваха мача и никой не предполагаше, че може да настъпят драматични моменти. В 82-ата минута обаче вратарят на Славия Стефано Кунчев фаулира откъсналия се сам срещу него Бранимир Костадинов. Съдията Георги Димитров посочи бялата точка и изгони стража на домакините. Тъй като вече бяха извършени всички смени Кушев нареди под рамката да застане Божов. Виктор Дениран вкара дузпата, като нападателят, който сложи ръкавиците, усети ъгъла, но не успя да спаси. Така Славия водеше само с 3:2 и предстояха интересни заключителни минути. "Белите" обаче се бранеха успешно и удържаха крехката си преднина до последния съдийски сигнал.

В следващия кръг Славия играе с Миньор (Перник) на "Овча Купел", а "Ботев" приема във Враца Черно море.

Мачът по минути - ТУК

СЛАВИЯ - "БОТЕВ" (Враца) 3:2
1:0 Галин Иванов (2), 1:1 Бранимир Костадинов (8), 2:1 Ели Маркес (22), 3:1 Йордан Юруков (48), 3:2 Виктор Дениран (85-дузпа)
СЛАВИЯ: 1.Стефано Кунчев, 18.Филип Филипов, 19.Живко Желев, 35.Диян Молдованов, 28.Ели Маркес, 33.Галин Иванов (58-44.Жозе Жуниор), 20.Радослав Димитров, 83.Йордан Юруков (71-7.Илия Илиев), 17.Николай Божов, 77.Даниел Пеев, 11.Радослав Василев (14-9.Георги Христов)
Резерви: 12.Емил Петров, 14.Атанас Дреновички, 6.Юлиян Попев, 22.Иван Тодоров, 7.Илия Илиев, 9.Георги Христов, 44.Жозе Жуниор
Треньор: Мартин Кушев
3_4.JPG
"БОТЕВ": 27.Павел Станев, 22.Руслан Куанг, 14.Петър Альошев (54-15.Дейвид Пенчев), 4.Росен Ванков, 18.Виктор Дениран, 26.Асен Чалъков, 8.Светослав Валериев, 7.Симеон Мечев (46-30.Ненем), 17.Иван Коконов, 9.Ивайло Данчев (75-19.Николай Христов), 10.Бранимир Костадинов
Резерви: 33.Веселин Цветковски, 15.Дейвид Пенчев, 11.Кирил Динчев, 19.Николай Христов, 5.Николай Николов, 23.Димитър Ценовски, 30.Ненем
Треньор: Сашо Ангелов