Лидерът в "А" група Лудогорец победи с класическото 3:0 Берое при подновяването на първенството. С 2 гола за селекцията на Ивайло Петев се отчете Иван Стоянов, а едно добави Емил Гъргоров. Така Лудогорец събра 39 точки и продължава да оглавява класирането. Тимът от Разград води с 3 на втория ЦСКА, който утре от 15:45 часа се изправя срещу Черноморец на стадион "Лазур". След загубата Берое остана с актив от 12 точки, заемайки 13-ото място във временното класиране.

И трите попадения във вратата на Ивайло Иванов паднаха през второто полувреме. Преди почивката играта беше равностойна, но доста нервна. На няколко пъти на терена прехвърчаха искри и имаше спречквания между футболистите на двата тима. Съдията Таско Тасков обаче подходи доста спокойно при ситуациите и не показа картони на замесените. Грозно впечатление направи една ситуация, при която новоизлюпеният национал Светослав Дяков отправи няколко ритника по лежащия на земята Емил Ангелов. Бабангида не остана длъжен и му отвърна, фаулирайки го няколко минути след това.

По интересното в мача се случи през втората част. В 56-ата минута домакините достигнаха до удобна ситуация чрез Емил Гъргоров. Бадема финтира няколко бранители на Берое, подаде на Иван Стоянов, който откри резултата - 1:0.

5 минути по-късно отново племенникът на Йордан Лечков беше в прегръдките на съотборниците си, след като направи резултата още по-изразителен. Стоянов вкара страхотно попадение от границата на наказателното поле, фалцирайки топката и изпращайки я в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Иво Иванов. При ситуацията Джаферович не успя да блокира изстрела на национала.

Класическото 3:0 оформи Емил Гъргоров, който в 78-ата минута се разписа от воле.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 3:0

1:0 Иван Стоянов (56), 2:0 Иван Стоянов (61), 3:0 Емил Гъргоров (78)

Срещата по минути
3 - Йордан Минев центрира в наказателното поле на Берое, Джаферович чисти в корнер. Иван Стоянов центрира остро от ъгловия удар, но Станислав Генчев фаулира Елиаш Алвеш да Силва в нападение.
8 - Удар на Димо Бакалов от около 20-ина метра, топката преминава високо над вратата на Берое.
22 - jalt.jpg Жълт картон за Светослав Дяков. Националът фаулира Емил Ангелов, а след това го изрита, след като Бабангида вече беше паднал на земята. След като получи картон Дяков се нахвърли на съдията Таско Тасков, който обаче не посмя да му вдигне втори такъв и да го изгони.
24 - jalt.jpg Емил Ангелов си връща на Дяков, фаулира го грубо и също получава жълт картон.
29 - Отлично извеждащо подаване на Йордан Минев към Емил Гъргоров, Бадема обаче не успява да реализира от изгодна позиция.
30 - Удар на Стефан Велев, топката излиза в аут.
32 - Пропуск на Емил Ангелов. Нападателят на Берое стреля от дъгата пред наказателното поле, Урош Голубович се намесва блестящо и избива. Ангелов опитва добавка, но стражът на домакините пак действа на висота и избива в корнер. След него не се случи нищо опасно.
37 - Прехвърчат искри!
Спречкване между футболистите на двата отбора. Нито един от замесените футболисти не получава картон от Таско Тасков. Всичко започна от нарушение на Йордан Минев срещу Емил Ангелов. Бабангида падна на земята, след което беше ритан и блъскан от Минев и няколко от съотборниците му. За кратко се заформи меле, имаше блъскане с ръце, но съдията така и не прибегна до санкционирането с картони.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45 - Станислав Генчев извежда Димо Бакалов, той обаче стреля слабо и не застрашава Ивайло Иванов.
45+2 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Първа смяна в състава на Лудогорец. Михаил Александров заема мястото на Димо Бакалов.
49 - Елиаш извежда Ливраменто, който излиза очи в очи срещу Голубович. Играчът на Берое стреля покрай вратата на домакините.
50 - Марселиньо стреля след отлично извеждащо подаване на Гъргоров, топката минава покрай вратата на гостите от Стара Загора.
52 - Удар на Станислав Генчев, Иво Иванов лови.
55 - Ливраменто извежда Емил Ангелов близо до аут линията. Бабангида пробва пас назад към Елиаш, но топката минава зад него, попада в Стефан Велев, който стреля добре, но отбраната избива в корнер.
56 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Лудогорец! Иван Стоянов открива резултата след двойно подаване с Гъргоров, Здравко Илиев не успя да противодейства и кълбото попадна в мрежата на Берое.
58 - Марселиньо пада в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Ваня Джаферович, домакините претендират за дузпа, Таско Тасков не посочва бялата точка.
61 - topka.jpg ГОЛ! Втори гол за домакините, отново Иван Стоянов се разписва - 2:0! Националът бележи страхотно попадение от границата на наказателното поле, фалцирайки топката и пращайки я в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Иво Иванов. При ситуацията Джаферович не успя да блокира изстрела на Иван Стоянов.
61 - smqna.jpg Илиан Илиев бързо предприема смяна. Искрен Писаров отстъпва мястото си на Атанас Чипилов.
65 - smqna.jpg Втора смяна за Лудогорец. Белгийският нападател Кристиян Кабаселе влиза на мястото на Марселиньо.
69 - Хитро заучено положение при пряк свободен за Лудогорец. Топката е пусната покрай стената по земя за Гъргоров, който стреля от малък ъгъл, но встрани от целта.
78 - topka.jpg ГОЛ! Преднината на Лудогорец става класическа - 3:0! Емил Гъргоров реализира с хубав удар от воле.
83 - Ричард подава на Емил Ангелов, който нанася силен удар, Голубович спасява.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Берое с 3:0.
ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ:
1.Урош Голубович, 20.Шоко, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 25.Йордан Минев (82-77.Витиня), 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 73.Иван Стоянов, 84.Марселиньо (65-27.Кристиян Кабаселе), 19.Димо Бакалов (46-7.Михаил Александров), 23.Емил Гъргоров
Резерви: 13.Радек Петър, 4.Теро Мантула, 77.Витиня, 7.Михаил Александров, 36.Младен Кашчелан, 11.Жуниор Кешада, 27.Кристиян Кабаселе
Треньор: Ивайло Петев
БЕРОЕ: 99.Ивайло Иванов, 2.Здравко Илиев, 13.Димитър Везалов, 5.Ваня Джаферович, 18.Дюдоне Овона, 21.Елиаш Алвеш да Силва, 16.Стефан Велев, 17.Искрен Писаров (61-11.Атанас Чипилов), 77.Антонио Ливраменто (75-6.Ричард Еромоигбе), 88.Давид Каядо, 10.Емил Ангелов
Резерви: 1.Кирил Акалски, 3.Владимир Зафиров, 27.Владислав Ямуков, 6.Ричард Еромоигбе, 7.Слави Жеков, 11.Атанас Чепилов, 8.Рангел Абушев
Треньор: Илиан Илиев