Лудогорец записа първа победа в “А” група. Богаташкият тим от Разград победи Берое с 2:1, след като губеше с 0:1. Победният гол реализира Станислав Генчев от дузпа.

Треньорът на домакините Илиан Илиев не се уплаши от здравата селекция на съперника и не изневери на атакуващия си стил. В предни позиции играха Евгени Йорданов, Атанас Чилипов, Владислав Златинов и Петър Димитров.

За Лудогорец резерва бе Емил Гъргоров, а титуляр започна Димо Атанасов. Другата изненада бе фактът, че Михаил Александров бе на резервната скамейка.

Гостите от Разград започнаха по-добре. Тодор Колев, Атанасов и Марселиньо бяха много активни. Играчите на Берое обаче изчакаха своя миг и поведоха в 29-ата минута. Тогава Чипилов центрира от корнер и Голубович не се намеси добре. Станислав Бачев стреля с глава, топката тупна на земята и влезе във вратата.

След гола футболистите на Лудогорец се изнервиха и за 3 минути Александър Барт, Марселиньо и Станислав Генчев получиха жълти картони.

До почивката Берое доминираше, като Йорданов и на два пъти Димитров пропуснаха да увеличат преднината на тима си.

След подновяването на играта домакините продължиха на натискат и Петър Димитров имаше шанс да се разпише. В 59-ата минута при една контра защитата на Берое се пропуска и Димо Бакалов изравни след самостоятелна акция.

След нови силни изяви на заралии се стигна до дузпа за Лудогорец. В 76-ата минута Станислав Бачев фаулира Мирослав Иванов и Стефан Спасов посочи бялата точка, като вдигна втори жълт картон на защитника. Станислав Генчев направи 2:1 от наказателния удар.

В последната минута Йордан Минев бе изгонен, след като получи втори жълт картон за грубо нарушение.

Мачът по минути тук

БЕРОЕЛУДОГОРЕЦ 1:2
1:0 Станислав Бачев (29), 1:1 Димо Бакалов (59), 1:2 Станислав Генчев (76)

ber.jpgБерое: 1.Мартин Теменлиев, 27.Владислав Ямуков, 5.Ваня Джаферович, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 10.Диан Генчев (64 - 18.Костадинов), 88.Петър Димитров, 14.Евгени Йорданов, 11.Атанас Чипилов (77 - 6.Вълканов), 19.Владислав Златинов (62 - 9.Абушев)
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев, 6.Янко Вълканов, 18.Петър Костадинов, 71.Милен Танев, 8.Иван Горанов, 9.Рангел Абушев

ludogorec.JPGЛудогорец: 1.Урош Голубович, 20.Шоко, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан (46 - 3.Ярабица), 25.Йордан Минев, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 21.Димо Атанасов (53 - 11.Кишада), 84.Марселиньо, 19.Димо Бакалов, 10.Тодор Колев (62 - 22.Иванов)
Резерви: 13.Емил Михайлов, 3.Мариан Ярабица, 23.Емил Гъргоров, 6.Николай Дюлгеров, 7.Михаил Александров, 22.Мирослав Иванов, 11.Жуниор Кишада

Стадион: “Берое”
Съдия: Стефан Спасов
Жълти картони: Бачев (Б), Барт, Генчев, Марселиньо, Минев, М. Иванов (Лудогорец)
Червен картон: Минев (Л)