Борещият се за своето оцеляване този сезон Виляреал измъкна точка у дома срещу Барселона след 0:0 в срещата помежду им от 21-ия кръг на Примера дивисион. Равенството отдалечи каталунците на 7 точки от лидера във временното класиране Реал (Мадрид).

Двубоят на „Ел Мадригал” започна очаквано с игрово преимущество на гостите, които обаче трудно достигаха до голови положение пред вратата на Диего Лопес. В 9-ата минута домакините проведоха страхотна контраатака, завършила с удар на Рубен Калмаче, но Виктор Валдес спаси. След още осем минути игра Лео Меси се измъкна от засадата и се опита да прехвърли Диего Лопес, но топката премина на сантиметри от гредата. В 27-ата минута домакините можеха да поведат, но Хавиер Масчерано изби с глава от голлинията след меле пред вратата на Виктор Валдес. Малко след това Виляреал вкара гол чрез Гонсало Родригес, но той бе отменен заради засада. До края на полувремето не се случи нищо интересно.

След почивката в 47-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Борха Валеро падна в наказателното поле на Барса след съприкосновение с Бускетс, но съдията Тейшейра Витиенес, свирил и мача на каталунците срещу Реал (Мадрид) за 2:2 на „Камп Ноу”, не посочи бялата точка. След час игра Хосеп Гуардиола усили атаката си с Алексис Санчес, който се възстанови много бързо от контузия и замени централния бранител Жерард Пике, записал мач номер 100 с фланелката на каталунците в Примера дивисион. В 76-ата минута дебют в Примера за Барса направи 20-годишното крило Кристиан Тейо, който три минути по-късно нахлу по лявото крило и подаде към Сеск Фабрегас, чийто удар намери напречната греда. До края на мача Барса упражни тотален натиск, но липсваше идея за завършване на атаките. Четири минути преди края Алексис изведе Меси сам срещу вратаря и аржентинецът шутира в тялото на Лопес. Отбитата топка попадна в краката на Фабрегас, който от точката на дузпата стреля в аут. В 88-а минута резервата Тейо намери Меси на границата на пеналта и звездата на Барса шутира към вратата, но отново Диего Лопес бе на мястото си и уловиВ крайна сметка каталунците не успяха да победят и направиха нова грешна стъпка в борбата за титлата.

След ремито Барса събра 45 точки и изостава на 7 пункта от върха, на който е Реал (Мадрид). Виляреал пък има 20 пункта и е на 17-о място само на точка от опасната зона.

Райо Валекано - Атлетик (Билбао) 2:3
1:0 Мичу (11), 1:1 Фернандо Йоренте (17), 1:2 Фернандо Йоренте (23), 2:2 Алехандро Арибас (27), 2;3 Фернандо Йоренте (68)
28.01.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) - Сарагоса 3:1
0:1 Анхел Лафита (11), 1:1 Кака (32), 2:1 Кристиано Роналдо (49), 3:1 Месут Йозил (57)
Реал Сосиедад - Спортинг (Хихон)
Баланс: 69 мача, 30 победи за Реал Сосиедад, 18 равенства, 21 победи за Спортинг (Хихон)
22:00 ч.
Осасуна - Атлетико (Мадрид) (Филм+ Булсатком)
Баланс: 63 мача, 21 победи за Осасуна, 10 равенства, 32 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.