Ливърпул отстрани Манчестър Юнайтед в четвъртия кръг на ФА Къп в Англия след победа с 2:1. Мърсисайдци взеха дербито на тази фаза на турнира и се класираха за 1/8-финалите. Голмайсторът на “червените дяволи” от миналия сезон Димитър Бербатов остана резерва и се появи на терена в 90-ата минута, но не успя да направи нищо в добавеното време. Даниел Агер вкара за Ливърпул, след което Джи Сунг Парк изравни. Дирк Кайт реализира победното попадение в 88-ата минута и изхвърли Юнайтед от турнира. Холандецът наниза хеттрик срещу “червените дяволи” през март миналата година при успеха на “Анфилд” с 3:1.

В третия кръг на ФА Къп Манчестър Юнайтед отстрани Манчестър Сити след успех с 3:2, след което жребият определи Бербо и компания да гостуват на Ливърпул. “Червените дяволи” обаче преклониха глава и напуснаха надпреварата. Това беше мач №60 за Сър Алекс срещу мърсисайдци, в които има 27 победи и 19 загуби.

Лошата серия за Юнайтед през сезона продължава. Отборът напусна рано Шампионската лига, след като не успя да преодолее груповата фаза. Горе-долу по същото време на 1/4-финалите напусна Карлинг Къп след изненадваща загуба у дома от Кристъл Палас. Сега идва и отпадането от ФА Къп. До края на сезона пред Манчестър Юнайтед остава единствено борбата за шампионската титла във Висшата лига.

Сър Алекс не можеше да използва контузените Видич и Рио Фърдинанд, както и Джони Еванс. Извън групата останаха също Нани и Рууни и съставът придоби малко по-различен вид от традиционния. Кени Далглиш също не използва наказания Луис Суарес.

Ливърпул поведе с 1:0 в 20-ата минута. Стивън Джерард центрира от корнер и защитникът Даниел Агер реализира с глава. Вратарят на Юнайтед Давид де Хеа не се намеси убедително, като излезе да пресреща топката, която дори го удари в главата и влетя в мрежата. Малко преди това Юнайтед имаше шанс, но след самостоятелен пробив Антонио Валенсия нацели гредата зад Хосе Рейна. В 39-ата минута “червените дяволи” стигнаха до 1:1. Рафаел да Силва напредна отдясно, центрира остро по земя и Парк Джи Сунг в наказателното поле с удар в близкия ъгъл изравни.

През второто полувреме и двата тима успокоиха темпото и не създадоха много голови положения. След 60-ата минута гостите от Юнайтед сякаш се бяха задоволили с равенството и държаха топката в средата на терена. В 88-ата минута Анди Керъл свали топката с глава в наказателното поле, където Дирк Кайт я овладя, мина покрай Евра и с удар с десния крак изпрати Ливърпул в следващата фаза. Домакините можеха да вкарат и още един гол до края на двубоя. В 89-ата минута Анди Керъл с глава удари гредата зад отново несигурния Де Хеа, а при добавката Каит стреля покрай левия страничен стълб. В 90-ата минута на терена се появи и Димитър Бербатов на мястото на Райън Гигс./БЛИЦ

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 2:1
1:0 Агер (20), 1:1 Парк (39), 2:1 Каит (87)