Ливърпул завърши с победа 2011 година, след като спечели с 3:1 домакинството си на Нюкасъл в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Успехът за мърсисайдци не дойде лесно, след като в 25-ата минута се оказаха в ролята на догонващи на "Анфийлд". Райън Тейлър центрира отляво, а Йоан Кабай успя да засече топката с глава, след което тя се удари в рамото на Даниел Агер и влезе във вратата на Пепе Рейна за 1:0 за “свраките”.

Веднага след попадението последва натиск на Ливърпул, който 4 минути по-късно доведе до изравнителен гол. След добър пробив отляво на Луис Енрике, топката стигна до Чарли Адам отдясно в наказателното поле. Неговото центриране бе блокирано, но топката попадна в Крейг Белами, който от точката на дузпата с плътен удар вкара в левия ъгъл на вратата на бившия си отбор за 1:1.

През второто полувреме Ливърпул продължи да бъде по-активен и заслужено стигна до втори гол, отново дело на Крейг Белами. Уелсецът стреля перфектно от фаул, а Дани Симпсън попречи на вратаря Тим Крул, който само изгледа как топката влиза във вратата му.

Веднага след второто попадение на Ливърпул, Нюкасъл имаше страхотна възможност да изравни. Демба Ба стреля майсторски от трудна позиция покрай тялото на Рейна, но със страхотен шпагат от голлинията Шкъртел изби топката. Анди Керъл пък пропусна да реши всичко в мача, след като удари напречната греда с добър удар с глава. Влезлият като резерва Стивън Джерард оформи крайното 3:1 в 78-ата минута. След многоходова атака Хендерсън подаде перфектно на Джерард, който от малък ъгъл вкара топката през краката на Крул.

В класирането Ливърпул се изкачи на пето място с 34 точки, а Нюкасъл е седми с 30./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
30.12.11
21:45 ч.
Ливърпул - Нюкасъл 3:1
0:1 Агер (25-авт), 1:1 Белами (30), 2:1 Белами (67), 3:1 Джерард (78)
31.12.11
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Блекбърн (Диема)
Баланс: 93 мача, 44 победи за Манчестър Юнайтед, 24 равенства, 25 победи за Блекбърн