Българският национал Мартин Петров игра цял мач и показа силна игра при победата на Болтън като гост срещу Блекбърн с 2:1 в среща от 17-ия кръг на английската Висша Лига.

Двубоят започна кошмарно за домакините, след като още в 5-ата минута Давид Н’гог изведе на чудесна позиция Марк Дейвис, който преодоля вратаря Пол Робинсън за 0:1. Мартин Петров бе с основна заслуга за втория гол на Болтън, след като в 30-ата минута подаде към Найджъл Рио-Кокър, който реализира за 0:2. След почивката домакините от Блекбърн се опитаха да се върнат в мача и чрез Якубо Айегбни, който получи пас от Хойлет, в 67-ата минута намалиха резултата до 1:2. В крайна сметка обаче Роувърс загуби, което до голяма степен означава, че мениджърът Стив Кийн може да бъде уволнен. С успеха си Болтън събра 12 точки и напусна последното място във временното класиране, на което се озова Блекбърн със своите 10 пункта.

В друга среща от кръга Уулвърхемтън и Норич поделиха точките след голово шоу за 2:2. Гостите от Норич поведоха още в 12-ата минута, когато Андрю Сурман бе точен за 0:1. Все пак „вълците” изравниха чрез Силван Ебанкс-Блейк в 38-ата минута – 1:1. След почивката в 76-ата минута Саймън Джаксън отново даде преднина на „канарчетата” за 1:2, но шест минути по-късно Роналд Зубар оформи крайното 2:2 и донесе точката на домакините. След ремито Уулвърхемтън събра 15 точки и се изкачи на 16-о място, докато Норич остана на девета позиция с 21 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
20.12.11
21:45 ч.
Уулвърхемптън - Норич 2:2
0:1 Андрю Сурман (12), 1:1 Силван Ебанкс-Блейк (38), 1:2 Саймън Джаксън (76), 2:2 Роналд Зубар (82)
20.12.11
22:00 ч.
Блекбърн - Болтън 1:2
0:1 Марк Дейвис (5), 0:2 Найджъл Рио-Кокър (30), 1:2 Якубу Айегбени (67)
Манчестър Сити - Сток Сити
Баланс: 84 мача, 35 победи за Манчестър Сити, 19 равенства, 30 победи за Сток Сити
22:00 ч.
Фулъм - Манчестър Юнайтед (Нова телевизия)
Баланс: 62 мача, 12 победи за Фулъм, 14 равенства, 36 победи за Манчестър Юнайтед