Реал (Мадрид) загуби у дома от вечния си съперник Барселона с 1:3 в среща от 16-ия кръг на Примера дивисион. "Белите" отстъпиха първото място във временното класиране, като и двата тима имат по 37 точки, но каталунците са с мач повече. “Кралският клуб" поведе още в 21-ата секунда след попадение на Карим Бензема, след което Барса стигна до пълен обрат след попадения на Алексис Санчес в 30-ата минута и Сеск Фабрегас в 65-ата минута, а между тях и автогол на Марсело в 53-ата минута.

Мачът на „Сантяго Бернабеу” започна с гол от съблекалнята в полза на домакините, след като още в 21-ата секунда след първия съдийски сигнал Карим Бензема отблизо разстреля Валдес за 1:0. Вратарят на Барса допусна грешка, след като лошо изчисти топката и тя попадна в Анхел Ди Мария, който намери Бензема и французинът вкара топката в мрежата. Отговорът на каталунците дойде в 6-ата минута, когато бяха близо до изравняването, но удар на Лионел Меси мина на сантиметри покрай вратата на Касияс. В 23-ата минута Кристиано Роналдо стреля силно, но пропусна да удвои преднината на домакините, след като топката премина покрай вратата на Валдес.

Суперзвездата на Барса Лионел Меси направи самостоятелен пробив в 30-ата минута и намери чудесно в коридор Алексис Санчес, който не сгреши сам срещу Касияс и изравни за 1:1. До края на полувремето най-спорното положение бе груб фаул на Меси срещу Чаби Алонсо в центъра на терена в 44-ата минута, за което трябваше да получи задължителен жълт и съответно червен картон, след като по-рано бе декориран в жълто за далеч по-безобидно нарушение. Съдията Давид Фернандес Борбалан обаче пожали аржентинеца и си навлече гнева на феновете по трибуните.
След почивката късметът тотално изостави "белия балет". В началните минути Кристиано Роналдо имаше възможност да стреля на два пъти от пряк свободен удар в близост до границата на наказателното поле, но и в двата случая го направи слабо. В 53-ата минута Шави стреля отдалеч, топката рикошира в крака на Марсело и Икер Касияс нямаше никакъв шанс да предотврати попадението, което бе записано като автогол на бразилския бранител.

Последва натиск на домакините и в 65-ата минута пропуснаха да изравнят, след като удар с глава на Роналдо от непосредствена близост мина на сантиметри покрай гредата. Минута по-късно всичко в мача свърши, след като Дани Алвеш получи пас от Меси и напредна по дясното крило, след което центрира към връхлитащия Сеск Фабрегас, който с глава вкара за 1:3. От този момент настроението в лагера на домакините падна значително, а Барса започна да разиграва и владееше топката. В 84-ата минута Виктор Валдес отрази удар на влезлия като резерва Кака и окончателно отчая нападателите на домакините.

Реал (Мадрид) - Барселона 1:3
1:0 Карим Бензема (9), 1:1 Алексис Санчес (30), 1:2 Марсело (54-авт.), 1:3 Сеск Фабрегас (66)

реал_1.jpgРеал (Мадрид): Икер Касияс, Марсело, Серхио Рамос , Пепе , Фабио Коентрао, Чаби Алонсо , Месут Йозил (58-Кака), Ласана Диара (62-Сами Кедира), Кристиано Роналдо, Карим Бензема, Анхел Ди Мария (68-Гонсало Игуаин)

барселона_1.jpgБарселона: Виктор Валдес, Ерик Абидал, Карлес Пуйол, Жерар Пике , Даниел Алвеш, Андрес Иниеста (89-Педро), Серхио Бускетс, Шави, Сеск Фабрегас (78-Сейду Кейта), Лионел Меси , Алексис Санчес (84-Давид Вия)

Бетис - Валенсия 2:1
0:1 Дорадо (66-авт.), 1:1 Рубен Кастро (90+1), 2:1 Рубен Кастро (90+4)
10.12.11
23:00 ч.
Реал (Мадрид) - Барселона 1:3
11.12.11
13:00 ч.
Райо Валекано - Спортинг (Хихон) (ТV+)
Баланс: 16 мача, 4 победи за Райо Валекано, 2 равенства, 10 победи за Спортинг (Хихон)
Баланс:
18 мача, 7 победи за Виляреал, 6 равенства, 5 победи за Реал (Сосиедад)
20:45 ч.
Атлетик (Билбао) - Расинг (Сантандер) (Филм+)
Баланс: 88 мача, 49 победи за Атлетик (Билбао), 17 равенства, 22 победи за Расинг (Сантандер)
11.12.11
22:30 ч.
Еспаньол - Атлетико (Мадрид) (ТV+)
Баланс: 140 мача, 43 победи за Еспаньол, 27 равенства, 70 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.