Валенсия победи с 3:1 Байер (Леверкузен) на "Местая" в мач от Група "E" на Шампионската лига. В другата среща Генк не се даде на Челси - 1:1, но "сините" от Лондон са на върха с 8 точки. Леверкузен има 6, а Валенсия е с 5 точки.

Първото попадение на "Местая" падна още в 11-ата секунда. Вкара го Жонас след изключително груба грешка на вратаря на Байер Бернд Лено, който му подари топката. Това е вторият най-бърз гол в историята на Шампионската лига. По-рано се е разписвал единствено Рой Макай - 10,03 секунди, за Байерн при победата с 2:1 над Реал (Мадрид) на 7 март 2006 година.

Другите попадения във вратата на германския тим вкараха Роберто Солдадо и Адил Рами, а за гостите точен бе Щефан Кислинг. Последният направи 1:1 в 31-ата минута, като при този резултат завърши първото полувреме.

След почивката "прилепите" надиграха "аспирините" и им вкараха още две попадения. В 65-ата Роберто Солдадо беше точен за 2:1, а в 75-ата Адил Рами се разписа с глава, оформяйки крайното 3:1.

ВАЛЕНСИЯ - БАЙЕР (Леверкузен) 3:1
1:0 Жонас (1), 1:1 Щефан Кислинг (31), 2:1 Роберто Солдадо (65), 3:1 Адил Рами (75)
ВАЛЕНСИЯ: 1.Диего Алвес, 23.Мигел, 22.Жереми Матийо, 18.Виктор Руис, 4.Адил Рами, 5.Мехмет Топал, 10.Евер Банега (24-24.Алберто Коста), 19.Пабло Ернандес, 7.Жонас (74-17.Жорди Алба), 8.Софиан Фегули (59-14.Пабло Пиати), 9.Роберто Солдадо

lever.jpgБАЙЕР (Леверкузен): 23.Бернд Лено, 27.Гонсало Кастро, 5.Мануел Фридрих, 21.Йомер Топрак, 24.Михал Кадлец, 6.Симон Ролфес, 8.Ларс Бендер (79-3.Стефан Рейнард), 18.Сидни Сам (88-31.Николай Йоргенсен), 13.Михаел Балак, 9.Андре Шюрле, 11.Щефан Кислинг (77-19.Ерен Дердийок)