Сензацията до момента в Шампионската лига АПОЕЛ (Никозия) победи с 2:1 Порто и е на върха в Група "G". Първенецът на Кипър стигна до успеха срещу носителя на Лига Европа след попадения на Аилтон и Густаво Мандука. За португалците пък се разписа Хълк. Драмата в Никозия беше пълна в заключителните минути, когато гостите успяха да изравнят, но само секунди след това АПОЕЛ отново поведе и се поздрави с победата, което доближи кипърския шампион до 1/8-финалите.

"Драконите" започнаха по-активно двубоя на стадион "ГСП". Преди почивката с пропуски пред вратата на АПОЕЛ се отчете Хълк. Аилтон пък нацели греда за домакините.

В 41-ата минута бразилският нападател беше повален от Елиакум Мангала в наказателното поле на Порто и съдията Джанлука Роки от Италия посочи бялата точка. Потърпевшият Аилтон не сгреши и се разписа за 1:0.

През втората част португалците продължиха да доминира, но трудно стигаха до положения за гол. В последните минути на мача натискът на "драконите" даде резултат. В 88-ата Джеймс Родригес бе фаулиран от Нуно Мораиш в наказателното поле на кипърците и Роки даде втора дузпа в мача. Хълк изпълни хладнокръвно и изравни - 1:1.

Радостта на гостите обаче трая много кратко. В 90-ата минута Константинос Хараламбидис изведе отлично Густаво Мандука и бразилецът се разписа за крайното 2:1, хвърляйки в екстаз трибуните на стадион "ГСП" в Никозия.

В другата среща от Група "G" на Шампионската лига Зенит победи с 1:0 Шахтьор (Донецк). Така АПОЕЛ остава лидер с 8 точки и има огромни шансове за класиране във фазата на елиминациите. Втори е Зенит със 7, Порто има 4, а на дъното с едва 2 в актива си са украинците.

АПОЕЛ (Никозия) - ПОРТО 2:1
1:0 Аилтон (42-дузпа), 1:1 Хълк (89-дузпа), 2:1 Густаво Мандука (90)

apoel.jpgАПОЕЛ (Никозия): 78.Урко Пардо, 7.Савас Пурсаитидис, 3.Пауло Жорже, 6.Марсело Оливейра, 26.Нуно Мораиш, 23.Елио Пинто, 77.Антос Соломоу, 10.Константинос Хараламбидис, 11.Иван Тричковски (85-9.Естебан Солари), 21.Густаво Мандука (90+1-29.Нектариос Александру), 8.Аилтон (77-5.Санел Яхич)

porto.jpgПОРТО: 1.Елтон, 13.Жорже Фусиле, 22.Елиаким Мангала, 14.Роландо, 5.Алваро Перейра, 25.Фернандо (60-6.Фреди Гуарин), 7.Фернандо Белуши (76-35.Стеван Дефур), 8.Жоао Моутиньо, 17.Силвестре Варела (60-19.Джеймс Родригес), 11.Клебер, 12.Хълк