Добре познатият у нас БАТЕ (Борисов) завърши 1:1 срещу Милан в мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Златан Ибрахимович откри резултата на стадион "Динамо" в Минск, разписвайки се в 21-ата минута след асистенция на Робиньо. Изравнителното попадение за "трактористите" падна в 55-ата минута. Вкара го Ренан Бресан от дузпа.

Във временното класиране в Група "H" Милан оглави поне за малко класирането с 8 точки. Вторият Барселона е със 7, но от 21:45 часа му предстои гостуване на последния Виктория (Пилзен). БАТЕ (Борисов) има 2 точки и заема 3-ата позиция.

Футболистите на БАТЕ (Борисов) демонстрираха завидно самочувствие и не позволиха на именитите си съперници от Италия да ги надиграват. Донякъде точката за беларусите е напълно заслужена, а заради издънката Милан пропусна да стане първият отбор, осигурил си класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига.

През първото полувреме на двубоя в Минск много активен беше Златан Ибрахимович. Шведският национал успя да ознаменува добрата си игра с попадение. Вкара го в 21-ата минута, когато от изгодна позиция завърши с гол подаване на Робиньо. Ибра посвети попадението си на Антонио Касано, който е в болница. Кевин-Принс Боатенг пък носеше под своята фланелка тази на съотборника си и я показа след гола.

Попадението бе трето за Ибрахимович от началото на сезона в Шампионската лига. След него домакините заигра доста освободено и започнаха по-често да поглеждат към вратата на Милан. На два пъти Кристиан Абиати беше затруднен чрез Максим Скавиш и Артьом Радков.

Робиньо пък пропусна да удвои преднината на "росонерите" в 39-ата минута, когато след добър пробив удари греда.

В 55-ата БАТЕ (Борисов) стигна до изравнителното попадение. Артьор Контсевой бе съборен в наказателното поле от Игнасио Абате и съдията Петер Расмусен отсъди дузпа, реализирана от Ренан Бресан за 1:1, което подлуди феновете на домакините.

До края на мача гостите отчаяно преследваха втори гол, който да им осигури трите точки. Това не се случи и срещата завърши без победител. Двубоят не успя да завърши Алесандро Неста, който в 67-ата минута беше заменен принудително заради контузия от Даниеле Бонера. Наставникът на Милан Масимилиано Алегри пусна в игра още Кларънс Зеедорф и младият Симоне Ганц, но и те не промениха резултата.

БАТЕ (Борисов) – Милан 1:1
0:1 Златан Ибрахимович (22), 1:1 Ренан Бресан (55-дузпа)

bate.jpgБАТЕ (Борисов): 30.Александър Гутор, 25.Дмитри Бага (76-17.Александър Павлов), 22.Марко Симич, 14.Артем Радков, 5.Александър Юревич, 18.Максим Бордачов, 29.Максим Володко, 2.Дмитри Лихтарович (63-23.Едгар Олехнович), 10.Ренан Бресан, 7.Артьом Концевой (84-11.Михаил Гордейчук), 15.Максим Скавиш

милан_1.jpgМИЛАН:
32.Кристиан Абиати, 20.Игнацио Абате, 13.Алесандро Неста (67-25.Даниеле Бонера), 2.Тайе Тайво, 33.Тиаго Силва, 22.Антонио Ночерино, 23.Масимо Амброзини, 18.Алберто Акуилани (69-10.Кларънс Зеедорф), 27.Кевин-Принс Боатенг, 11.Златан Ибрахимович, 70.Робиньо (83-56.Симоне Ганц)