Ливърпул спечели градското дерби с Евертън с 2:0. След успеха като гост “червените” се изкачват до четвъртото място в класирането. Двете попадения бяха дело на Анди Керъл и Луси Суарес през второто полувреме. Вратарят на Евертън Тим Хауърд спаси дузпа преди почивката.

Двубоят започна с много желание от страна на двата тима. В 8-ата минута Суарес бе намерен непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но в ръцете на Тим Хауърд. Секунди по-късно Пепе Рейна отклони с върха на пръстите си удар с глава на Тим Кейхил.

Домакините от Евертън получиха тежък удар в 23-ата минута, след като Джак Родуел получи червен картон за нарушение срещу Луис Суарес.

Добрата игра на гостите бе възнаградена в 43-ата минута, когато Фил Ягиелка фаулира Суарес в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Дирк Каут би ниско по земята и Тим Хауърд спаси.

Второто полувреме започна с шанс за Саха, който направи пропуск в 51-ата минута. Точно десет минути по-късно пак французинът стреля към вратата на Ливърпул, но ударът му бе неточен.

В 70-ата минута “червените” откриха резултата след хубав гол на Анди Каръл, който получи пас от Йосе Енрике и вкара със силен шут. В 82-ата минута Луис Суарес се възползва от груба грешка на централните защитници на противника и покачи на 2:0.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
01.10.11
14:45 ч.
Евертън - Ливърпул 0:2
0:1 Анди Керъл (70), 0:2 Луис Суарес (82)
Блекбърн - Манчестър Сити Нова Спорт
Баланс: 110 мача, 45 победи за Блекбърн, 27 равенства, 38 победи за Манчестър Сити