Етър победи като домакин Добруджа с 2:1 и записа четвърта победа от началото на сезона в Източната "Б" група. "Виолетовите" започнаха вихрено и още до 8-ата минута водеха с 2:0. Първо Александър Младенов вкара за 1:0 в 3-ата минута, а пет минути след това Радослав Анев удвои аванса на домакините. Добруджа успя да намали чрез Славомир Илиев в 70-ата минута, но в края Етър триумфира, след като не допусна нов гол в мрежата си. Сашо Младенов получи контузия още преди почивката и напусна принудително.

С успеха тимът воден от треньора Георги Тодоров събра 12 точки и е само на точка зад лидера Черноморец (Поморие), който допусна първо поражение за сезона, като домакин с 1:2 срещу Любимец.

Резултати от 6-ия кръг в Източната “Б” група
Черноморец (Поморие) - Любимец 1:2
1:0 Георги Чакъров (50), 1:1 Илиян Трифонов (68), 1:2 Игнат Дишлиев (73)

Доростол 2003 (Силистра) - Сливен 1:1
0:1 Хюсеин Филипов (18), 1:1 Мариян Генов (84)

Несебър - Спартак 1918 (Варна) 2:0
1:0 Галин Богданов (48), 2:0 Мартин Кокалджиев (71-дузпа)

Етър (Велико Търново) - Добруджа (Добрич) 2:1
1:0 Александър Младенов (3), 2:0 Радослав Анев (8), 2:1 Слави Илиев (70)

Нефтохимик (Бургас) – “Ботев” (Пловдив) 2:2
0:1 Атанас Курдов (21-дузпа), 1:1 Стойко Сакалиев (36-дузпа), 2:1 Стойко Сакалиев (65-дузпа), 2:2 Николай Костов (75-автогол)