Блекбърн победи Арсенал с 4:3 в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. Това беше първи успех за домакините от началото на сезона, които преди кръга бяха твърдо на последно място само с 1 точка. Гостите претърпяха трето поражение от 5 мача и с 4 точки продължават да се намират в долната половина на таблицата.

Гостите от Лондон продължиха да се представят трагично в защита, вкараха си два автогола чрез Алекс Сонг и Лоран Косчиелни и логично загубиха. Припомняме, че по-рано през сезона Арсенал падна от Манчестър Юнайтед с 2:8.

Още в десетата минута новото попълнение на Арсенал Жервиньо откри резултата с дебютния си гол във Висшата лига. Алекс Сонг проби добре през центъра, след което изведе котдивоареца в наказателното поле. С хубав диагонален удар Жервиньо даде преднина на гостите. В 25-ата минута Хойлет извезе добре Якубу, който с едно докосване пусна топката покрай Шчесни за 1:1. Избраниците на Венгер бързо успяха да върнат преднината си, след като Микел Артета вкара хубав гол в 34-та минута за 2:1.

В началото на втората част, в 50-ата минута, защитата на Арсенал отново заличи аванса. Рубен Рокина центрира от пряк свободен удар отляво на вратата на Шчесни. Никой в отбраната на гостите не се ориентира добре, а Алекс Сонг посрещна центрираната топка с коляно и я прати в собствената си мрежа за 2:2. Блекбърн направи обрат до 3:2 в 59-ата минута, когато Якубу засече пред голлинията центриране на Нзонзи за 3:2. При подаването към нигериеца обаче остана съмнение за засада, която не бе маркирана от страничния съдия.

В 69-ата минута Косчиелни стана вторият играч на гостите, който си отбеляза автогол. След пробив на Олсон и последвало центриране успоредно на голлинията бранителят на Арсенал необезпокояван от никого прати топката в собствената си врата за 4:2 за Блекбърн. В 85-ата минута Шамак засече с глава центриране на Ван Перси за 4:3.

Блекбърн - Арсенал 4:3
0:1 Жервиньо (10), 1:1 Якубу (25), 1:2 Артета (34), 2:2 Сонг (55-автогол), 3:2 Якубу (59), 4:2 Косчиелни (69-автогол), 4:3 Шамак (85)

Манчестър Юнайтед – Челси (Диема)
Баланс: 138 мача, 57 победи за Манчестър Юнайтед, 41 равенства, 40 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.