Екшън се разигра в Каварна по време на мача между Калиакра и Берое. При резултат 3:0 за Калиакра в края на първото полувреме фенове на гостите от Стара Загора нахлуха на терена. След третото попадение 15-ина привърженици на Берое слязоха на терена и необезпокоявано стигнаха до центъра и поискаха обяснение от футболистите. Едва тогава се намесиха полицаите, но без кой знае какъв ефект. Един от феновете удари униформен, а останалите продължиха да се дърпат с представителите на органите на реда. Съдията Георги Йорданов прекрати временно мача и не се игра около 10 минути. Наложи се и треньорът на Берое Илиан Илиев да влиза на терена, за да успокои разярените ултраси.

През това време охраната на стадиона едва озапти привържениците и ги натика в клетката за гости. Вина за инцидента носят и домакините, тъй като според старозагорци тяхната агитка е охранявана само от един полицай и 8 стюарда. Феновете на Берое са счупили катинара на оградата, след което стигнаха до терена. Около 20 души от агитката на “зелените” от Стара Загора бяха изведени от трибуните, а 10-15 човека останаха, тъй като те не участваха в нахлуването. Има и арестувани заради ударите срещу полицаите./БЛИЦ