Черноморец продължава със силното си представяне в шампионата. “Акулите” разгромиха Видима-Раковски като домакин с 4:0. Всички попадения бяха дело на чуждестранни футболисти – две на Асис и по едно на Фо-Поре и Жужу. Силният мач за Черноморец за пореден път показа, че Димитър Димитров работи много добре въпреки финансовите проблеми и намаления бюджет. Отборът има 4 победи от 5 мача, като единственото поражение е като гост на ЦСКА.

Всичко в този мач бе решено още през първото полувреме. В 4-ата минута Родриго Асис се разписа след центриране от корнер. Последваха силни минути за домакините, които удвоиха в 33-ата. Отново Асис попадна в прегръдките на съотборниците си, като голът бе копие на първото му попадение.

В 37-ата минута и Фо-Поре записа името си сред голмайсторите. Той вкара с техничен удар, с който прехвърли вратаря Ивайло Василев. Точно преди почивката Жужу покачи на 4:0 след самостоятелен пробив.

През второто полувреме мачът се доиграваше. Видима създаде 2-3 положения, но не успя да реализира почетно попадение.

ЧЕРНОМОРЕЦ – ВИДИМА 4:0
1:0 Асис (4), 2:0 Асис (33), 3:0 Фо-Поре (37), 4:0 Жужу (45)

Черноморец: 12.Колев, 2.Дянков, 5.Николов, 6.Паланков (46 - 20.Пехливанов), 7.Андонов (50  - 11.В. Христов), 10.Асис, 19.Аниси Абел, 22.Цонков, 37.Фо-Поре, 39.Жужу, 77.Крумов

Видима: 16.Василев, 25.Панов, 3.Ашимов, 6.Бранеков, 19.Игнатов, 5.Г. Стойчев, 8.Андонов (46 - 7.Кр. Кожухаров), 14.Иванов, 15.Русев, 9.Стойков, 10.Господинов (46 - 27.Пл. Кожухаров)