“Ботев” (Пловдив) стартира с минимална победа в Източната "Б" група. “Канарчетата” се наложиха с 1:0 над Добруджа в Добрич. Играха по-добре, но вкараха само един гол чрез Атанас Курдов в края на мача.
Още с първото си опасно положение Курдов реализира, но попадението беше отменено заради нарушение на Александър Александров в атака.

В 49-ата минута Петър Атанасов имаше шанс да открие резултата, но вратарят на домакините се намеси добре. В 60-ата минута Емил Аргиров се включи отлично в предни позиции, центрира остро в наказателното поле на домакините, но Атанас Курдов се размина с топката. Десет минути преди края резервата Тодор Неделев отправи много силен шут към вратата на Добруджа, но стража боксира. В 85-ата минута Тодор Неделев намери Атанас Курдов, той овладя прекрасно и с мощен шут реализира за 1:0 за “Ботев”.

ДОБРУДЖА - "БОТЕВ" (Пд) 0:1
0:1 Атанас Курдов (85)