Физиотерапията е много интересна област от медицината. Тя обаче все още е недостатъчно популярна като ефективно и безвредно средство за решаване на здравословни проблеми от различен характер. Факт е и че много от лекарите пропускат да насочат своите пациенти към лечение със средствата на физиотерапията и кинезитерапията.

“Мускулите атрофират при продължително заседяване. Каланетика, пилатес, плуване и йога раздвижват гръбначния стълб, мускулите на раменния пояс и на корема. Тези спортове са много подходящи за хората, които работят по осем и повече часове в офис. Ефектът от процедурите обаче не се вижда на момента. Обичайно процедурите продължават 7-10 дни, но терапевтичният ефект се натрупва и настъпва до 2 седмици след това. Много от заболяванията, които се повлияват благоприятно от рехабилитацията, са хронични и за лечението им са необходими многократни курсове.

Понякога, когато човек не види моменталния ефект, се отказва. Това е голяма грешка”, обяснява физиотерапевтът д-р Росица Шейтанова.

С колко минути съкращава живота всеки час пред телевизора четете в интервюто с д-р Шейтанова на най-полезния здравен сайт Zdrave.to