В един от университетите на щата Ню Йорк е обявена тревога. Близо до студентското градче на вуза е чута стрелба.
Инцидентът е станал в град Сиракюз. По данни на полицията, стреляно е по двама души. Единият от тях е убит, другият е ранен.
Всичките обитатели на кампуса са призовани да се заключат в стаите си и да не пускат в тях непознати хора. Полицията също препоръча хората да не се приближават до градското гробище, където е било извършено нападението.
Представителят на полицията Франк Фаулър заяви, че престъпниците също са стреляли по полицаите, но ранени служители на реда няма. Полицията издирва най-малко двама заподозрени.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.