Трагедия! Българин почина по време на преход в Доломитите

https://blitz.bg/svyat/tragediya-balgarin-pochina-po-vreme-na-prehod-v-dolomitite_news538078.html Blitz.bg

43-годишен българин е починал след инфаркт, изкачвайки връх Мармолада в Доломитите. 

По време на прехода към върха, висок 3 343 м, мъжът се почувствал зле - изпитвал болки в краката и умора.

Той помолил спътниците му да продължат без него, за да си почине. На връщане приятелите на загиналия българин го намерили безжизнен, предават италианските медии.

На мястото на инцидента е пристигнал медицински хеликоптер. Медиците се опитали да реанимират българина, но без резултат. 

Един от спътниците на загиналия е изпаднал в шок след случилото се. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай