ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС – Питсбърг Пингуинс 2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
* Ти Джей Оши вкара победния гол за Вашингтон само 74 секунди преди края на мача. 31-годишният американец два пъти излиза от игра заради груби нарушения, като при втория случай в началото на третата част Евгени Малкин беше отстранен до края на мача. Александър Овечкин също беше точен за Кепитълс. Джон Карлсън направи две асистенции, а Брейдън Холтби направи 41 спасявания. Звездата на Питсбърг Сидни Кросби вкара осмия си гол за сезона. Кейси ДеСмит отрази 20 удара, но не успя да предотврати петата поредна загуба на Пингуинс.

Колорадо Авъланч – НЕШВИЛ ПРЕДАТЪРС 1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
* Колтън Сисънс вкара втория си хеттрик в НХЛ за четвъртата поредна победа на Нешвил, а два гола на Колорадо бяха отменени след видеоповторения. Раян Хартман се разписа на врата 2:54 минути преди края, за да оформи крайния резултат. Ник Бонино направи три асистенции, а Пека Рине завърши с 24 спасявания. Мат Калвърт беше точен за Колорадо, а Семьон Варламов отрази 30 удара. Това е четвърта поредна загуба за Авъланч.

АНАХАЙМ ДЪКС – Калгари Флеймс 3:2
(2:1, 0:0, 1:1)
* Раян Гецлаф вкара победния гол за Анахайм само 27 секунди, след като Калгари беше изравнил резултата в седмата минута на третата част. Флеймс наваксаха пасив от две попадения, но не успяха да избегнат загубата, сложила край на серията им от четири поредни победи. Якоб Силверберг и Адам Хенрик също вкараха за „патоците“. Раян Милър направи 37 спасявания и се изравни с Анди Мууг на 17-о място във вечната ранглиста на вратарите в НХЛ по победи. Двамата имат по 372. Матю Ткачък и Марк Джанковски се разписаха за Калгари, а Майк Смит отрази 21 удара.