Националният отбор по волейбол на България за юноши до 17 години ще се изправи срещу Турция в полуфинален сблъсък на Балканиадата, която се провежда в зала „ДЗУ“ в Стара Загора. В другия полуфинал щe спорят Сърбия и Босна и Херцеговина.

В предварителна група "А", в спора за върха националите ни отстъпиха на Сърбия с 1:3 (15:25, 23:25, 25:20, 24:26) в последния си мач. Така националите ни завършиха на второ място - с две победи и една загуба. Сърбия спечели групата, с три победи. Двата тима продължават на полуфинали.

На трето място е Румъния, четвърти останаха представителите на Молдова. Те ще играят за разпределение на местата от пето до осмо.

В Група "В" Турция победи Черна гора с 3:0 гейма в последната си среща и с това приключи като първенец с три победи. Втори се наредиха представителите на Босна. Двата отбора продължават на полуфинали. Трети са волейболистите на Черна гора, а последни се наредиха състезателите на Македония.

Така днес, 26 юни ще се изиграят полуфиналите и срещите за разпределение на местата от 5 до осмо.