Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби всички шансове за класиране за финалната шестица на световното първенство, след като Русия победи Финландия с 3:0.

Преди днешния последен ден от втората част на групова фаза, момчетата на Пламен Константинов имаха теоретични шансове за продължаване напред. За целта обаче "лъвовете" трябваше да победят с 3:0 или 3:1 гейма Канада, Русия да загуби с 0:3 или 1:3 от Финландия, Холандия да падне от Италия, както и Бразилия да не губи с 0:3 или 1:3 срещу Белгия.

Още по време на първите мачове обаче стана ясно, че "лъвовете" ще напуснат мондиала, тъй като "Сборная" победи с категоричното 3:0 Финландия. Така отпадна вероятността България да попадне сред двата най-добри втори отбора във втората групова фаза.

Другият домакин - Италия, САЩ, Бразилия, Сърбия и два отбора измежду световния шампион Полша, Русия и Белгия ще продължат битката за световната титла.

България остава извън финалната шестица на трето поредно световно първенство.

Преди четири години в Полша "лъвовете" заеха 13-ата позиция, а през 2010 г. се класираха на 7-о място